Komitejai nav skaidrs, kāpēc mākslas un mūzikas skolām netiek visi līdzekļi, kā tas tika solīts, informē ziņu aģentūra LETA.

Organizācija atgādina, ka Ministru kabineta un LPS domstarpību un vienošanās protokolā tika panākta vienošanās, ka mūzikas un mākslas skolām tiks paredzēts valsts finansējums 100% apmērā, bet realitātē visi līdzekļi netiek saņemti. Komiteja secinājusi, ka pašvaldībām, izglītības iestādēm un Kultūras ministrijai ir atšķirīga izpratne, ko tad šie 100% nozīmē. Kultūras ministrija solījusi tuvākajā laikā sagatavot rakstisku skaidrojumu.

Pirms pieciem gadiem pašvaldības no valsts saņēma 48% no mūzikas un mākslas skolām nepieciešamā finansējuma, un, lai gan proporcija pakāpeniski palielināta, tā joprojām nav sasniegusi 100%, kāda bijusi vienošanās.

Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas priekšsēdētājs Aivars Broks norādījis, ka audzēkņu skaits tikai pieaug, bet finansējums tam netiek līdzi. Pie pašreizējā audzēkņu skaita, kas ir aptuveni 23 000, papildus būtu nepieciešams piešķirt piecus miljonus eiro gadā.