PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

No pirmdienas klātienes mācības 1.-4.klasei atsāks skolas no 25 pašvaldībām
No pirmdienas klātienes mācības 1.-4.klasei atsāks skolas no 25 pašvaldībām
Foto: pexels
No nākamās pirmdienas, 22.februāra, klātienes mācības 1.-4.klasei varēs atsākt skolas no 22 pašvaldībām, ceturtdien pēc valdības sēdes preses konferencē informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Viņa norādīja, ka "drošās skolas" princips tiks startēts 25 pašvaldībās. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākajiem datiem klātienes mācības 1.-4.klasei nākamajā nedēļā varēs atsākt Alsungā, Aucē, Cesvainē, Burtniekos, Dagdā, Durbē, Ērgļos, Krustpilī, Kuldīgā, Ķegumā, Mālpilī, Naukšēnos, Neretā, Pāvilostā, Pļaviņās, Rūjienā, Salacgrīvā, Saulkrastos, Siguldā, Skrīveros, Srundā, Tērvetē, Vecumniekos, Vecpiebalgā un Mērsragā.  

Ministre norādīja, ka dažām pašvaldībām ir pieļauta saslimstības rādītāja nobīde, taču konkrētu pieļaujamo procentuālo nobīdi saslimstības rādītājam virs 200 pašvaldībām, SPKC noteiks nākamajā nedēļā.

"Epidemioloģiskā situācija mainās strauji, un izmaiņas pašvaldību skaitā ir notikušas divās dienās," sacīja ministre.

Lai arī lemts, ka pedagogi, kuri ir riska grupās vecuma vai viņiem ir kādas hroniskas slimības, varēs turpināt attālinātās mācības līdz vakcinēšanās sākumam, ministrijā vēl nav apkopota informācija par to, cik daudz pedagogu varētu izmantot šādu iespēju un cik klašu rezultātā varētu mācības turpināt attālināti. "Pieļauju, ka šajās 25 pašvaldībās var būt šādi pedagogi. Konkrētu skaitu zināsim pirmdien," preses konferencē sacīja Šuplinska.

18. februārī valdība atbalstīja priekšlikumu, ka turpmāk vispārējās izglītības procesa organizēšanā tiks ņemts vērā reģionālais princips, proti, tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, pie konkrētiem nosacījumiem var atsākt klātienes mācības.

Otrdien, 23.februārī, ministri vienosies par konkrētiem kritērijiem, lai SPKC varētu skaidri lemt par klātienes mācību atļaušanu gadījumos, kad pašvaldības saslimstības rādītājs būs nedaudz augstāks par 200, ņemot vērā arī pašvaldības apdzīvotību.

Izglītības iestādei būs jānodrošina epidemioloģiskās drošības prasības un jāveic izglītības iestādes klātienē nodarbināto iknedēļas testēšana. Vērtējot, vai izglītības iestādē ir iespējams ievērot distancēšanās prasības, aprēķinam jāpieņem, ka vienam izglītojamam nepieciešams nodrošināt trīs kvadrātmetrus no mācību telpu platības.

Ņemot vērā, ka sabiedriskais transports ir viens no epidemioloģiskā riska neaizsargātākajiem pārvietošanās līdzekļiem izglītojamiem, valdība noteica, ka izglītības iestādes dibinātājam iespēju robežās ir jāveic nepieciešamie epidemioloģiskie drošības pasākumi, kas nodrošina izglītojamam iespēju nokļūt izglītības iestādē veselībai drošā veidā. Pašvaldības, piemēram, var organizēt atsevišķu izglītojamo plūsmu sabiedriskajā transportā, kā arī skolēni var pārvietoties ar privāto transportlīdzekli, kājām vai izglītības iestādes autobusu.