PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

9528.jpeg
Foto: william87 / 123RF
Starpkultūru izglītības organizācija „AFS Latvija” mudina jauniešus laicīgi interesēties par mācību apmaiņas programmām. 

Lai par tām uzzinātu, ikviens aicināts apmeklēt „AFS Latvija” informatīvo pēcpusdienu, kas notiks 11.februārī plkst. 16.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28. 

Informatīvā pēcpusdiena veidota kā aizraujoša diskusija par mācībām ārzemēs, brīvprātīgā darba iespējām un viesģimeņu lomu starpkultūru pieredzē. Diskusijā piedalīsies „AFS Latvija” brīvprātīgie un viesskolēni no Ungārijas, Itālijas un Beļģijas. Ar savu pieredzes stāstu dalīsies arī brīvprātīgā jauniete no Itālijas Karlota Fraskadore (Carlotta Frascadore), kura Latvijā ir ieradusies pavisam nesen.  

„AFS Latvija” organizācijas attīstības koordinatore Silva Vikmane uzsver, ka pasākuma mērķis ir iepazīstināt klātesošos ar iespējām, ko sniedz „AFS Latvija”. „Tikšanās ir vērsta uz tiem jauniešiem, kuriem ir saistoša starpkultūru pieredze. Tā ir iespēja dzirdēt vienaudžu stāstus par pieredzi ārzemēs, ko tas viņiem devis un ar kādām grūtībām varētu nākties saskarties. Neviena mācīšanās nav tikai izklaidējoša un patīkama, tāpēc ikvienam, kurš kādreiz plāno doties apmaiņas programmās, ir vērts dzirdēt šo pieredzējušo jauniešu stāstus,” stāsta S.Vikmane.

Ikvienam būs iespēja arī uzzināt informāciju par valstīm, uz kurām nākamajam mācību gadam vēl ir iespējams pieteikties ar „AFS Latvija” starpniecību. Tāpat plašāka informācija tiks sniegta arī par to, ko nozīmē būt viesģimenei, kādas ir brīvprātīgā darba iespējas.

Piedalīties pasākumā aicināts ikviens. Gan tie, kuri vēlas uzzināt ko vairāk par apmaiņas programmām, gan tie, kuri paši labprāt dalītos pieredzē par mācībām ārzemēs. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

„AFS Latvija” ir starpkultūru izglītības organizācija, kuras galvenais darbības virziens ir vidusskolēnu apmaiņas nodrošināšana. Tā pārstāv starptautisko asociāciju „AFS Intercultural Programs”. Organizācija darbību Latvijā uzsāka 1990.gadā. 25 gadu laikā ar organizācijas palīdzību mācību apmaiņas programmās uz ārvalstīm devušies vairāk nekā 640 vidusskolēnu, savukārt Latvijā no citām valstīm uzņemti ap 860 jauniešu. AFS vispasaules tīklā ir vairāk nekā 60 partnervalstu.