PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

6235.jpeg
Foto: 123RF
Lai informētu par jaunās pedagogu izglītības sistēmas aktualitātēm, sociālo tīklu vietnē Facebook izveidota lapa “Superskolotājs”.

Tādējādi topošie un esošie pedagogi, kā arī citi interesenti par jaunumiem varēs uzzināt vēl ērtākā veidā un būt informēti par pārmaiņu procesa virzību.

Šī gada sākumā, 2018. gada 9. janvārī, valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtos priekšlikumus konceptuāli jaunas pedagogu izglītības sistēmas veidošanai Latvijā. Jaunā sistēma balstīta sabiedrībai svarīgās vērtībās un atbilst jaunajam mācību saturam. Tā integrēs pedagogu izglītību ar pētniecību, padarīs to elastīgāku, spējīgu ātri reaģēt un pielāgoties darba tirgus prasībām un tehnoloģiju attīstībai.

Iecerēts veidot pedagoģijas studiju programmu struktūru un saturu atbilstoši mūsdienīgas kompetenču izglītības prasībām visos augstākās izglītības līmeņos. Tajā skaitā tiks veidotas studiju programmas pedagoga profesionālās kvalifikācijas iegūšanai pēc iepriekš iegūtas augstākās izglītības, kā arī atbilstošas tālākizglītības un profesionālās pilnveides iespēju nodrošināšanai.

Informācija par pārmaiņām un redzējumu par mūsdienīgu skolotāju un skolu publiskota tīmekļa vietnē, savukārt aktualitātes turpmāk tiks regulāri ievietotas arī Facebook lapā “Superskolotājs” un atrodamas ar mirkļbirku #superskolotājs.

Jaunumiem ikviens var sekot līdzi šeit: https://ej.uz/superskolotajs.