PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

8837.jpeg
Foto: Dimaberkut / 123RF
Pašlaik notiek jaunā atalgojuma modeļa saskaņošana starp ministrijām, pašvaldībām un ieinteresētajām organizācijām.

Par jaunā pedagogu atalgojuma modeļa tālāko virzību valdība varētu lemt 11.augustā, vakar žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas pienākumu izpildītājs, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, informē ziņu aģentūra LETA.

Jautājums joprojām ir aktuāls un pie tā tiek strādāts, nav tā, ka tas "būtu nolikts plauktiņā, gaidot labākus laikus", uzsvēra ministrs. Ļoti svarīgi ir sabalansēt strukturālās reformas ar budžeta iespējām, lai no vienas puses nesamazinātos esošais atalgojums un no otras puses tiktu nodrošināts adekvāts pedagogu atalgojums attiecībā pret adekvātu audzēkņu skaitu, skaidroja politiķis.

Viņš norādīja, ka modelim saskaņošanas procesā jābūt labi "noslīpētam" pirms tā skatīšanas valdībā. Taujāts, vai būs pieejami modeļa ieviešanai nepieciešamie līdzekļi, A.Matīss atbildēja, ka budžeta kontekstā būs jālemj, vai jauno sistēmu sākt īstenot, piemēram, no nākamā gada sākuma vai no 1.septembra. Paaugstinot kādu pedagogu atalgojumu, būs nepieciešami papildu līdzekļi, tāpēc jautājums ir "ko, kad un cik mēs varēsim atļauties".

Jaunais pedagogu atalgojuma modelis joprojām ir izglītības un zinātnes ministres prioritāte, atzinusi izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Valdošās koalīcijas partijas iepriekš vienojās, ka M. Seilei kopā ar pašvaldību pārstāvjiem vēlreiz jāprecizē atsevišķi jautājumi par jauno pedagogu darba samaksas modeli. Ministrei sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, kā arī koalīcijas partneriem vēlreiz būs jāizskata pedagogu atalgojumu modelis un vēlreiz jāprecizē atsevišķi jautājumi.

Jaunā pedagogu algu modeļa izskatīšanu valdībā sola jau kopš jūnija, izskanot vairākiem iespējamiem datumiem. Iepriekš izglītības un zinātnes ministre pauda viedokli, ka, neskatoties uz to, ka modelis varētu netikt ieviests jau ar 1.septembri, līdz mācību gada beigām vai, kas esot reālāk, vasaras vidum, vajadzētu pieņemt Ministru kabineta noteikumus. Noteikumi tikšot virzīti steidzamības kārtā.

E-klase jau informēja, ka IZM rosina jauno pedagogu darba samaksas modeli ieviest tikai nākamajā gadā, turklāt darot to divos atsevišķos posmos.