Tā Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijā sacīja tās vadītājs Imants Parādnieks.

Apakškomisija vakar, 19.aprīlī, diskutēja par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību bērniem, un sarunas laikā tika pārrunāts arī tās zināšanas, kas būtu jau no bērnības jāiemāca, lai veicinātu veselību.

I.Parādnieks arī izteica domu, ka būtu atbalstāms mācību gada pagarinājums, ja tas būtu saistīts ar veselību veicinošiem pasākumiem - sporta nodarbībām un stundām, kur bērniem mācītu izpratni par organismu un veselību.

Ja ģimenē kaut kas nav izdarīts, tad tas jāizdara pedagogiem skolā vai bērnudārzā, uzskata politiķis. Tāpat viņš uzsvēra, ka būtiskas ir veselīgas pusdienas.

Vairākas Saeimas apakškomisijas diskutēja par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību bērniem. Sabiedrības veselības apakškomisija sprieda par rindu mazināšanu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā garākās rindas ir pie kardiologa, acu ārsta, otolaringologa, psihiatra un ģenētikas speciālistiem, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē sacīja slimnīcas vadītāja Anda Čakša.