PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

9670.jpeg
Foto: andresr / 123RF
Sākoties skolēnu pavasara brīvlaikam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina apmeklēt brīvā laika centrus un pilsētas bibliotēkas. 

Tā skolēni varēs lietderīgi pavadīt brīvo laiku, iesaistīties dažādās aktivitātēs, konkursos, piedalīties tematiskajās pēcpusdienās un vienkārši satikties ar draugiem, informē Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja.

Rīgā skolēnu brīvo laiku kopā ar draugiem var pavadīt kādā no 22 brīvā laika centriem, kuros bērniem un jauniešiem ir iespēja radoši darboties, organizēt pašiem dažādus pasākumus, konkursus, sportiskas aktivitātes, spēlēt novusu, dziedāt karaoke, lasīt grāmatas, noskatīties saistošas videofilmas vai vienkārši draugu lokā pavadīt laiku. Brīvā laika centrā strādā pedagogi, kuri labprāt darbojas kopā ar bērniem un jauniešiem, taču primāri ļauj radoši darboties arī pašiem, uzņemoties tikai pieskatītāja funkcijas. Brīvā laika centru apmeklējumi ir bez maksas.

Brīvā laika istabas - centri atrodas vairākās skolās vai Bērnu un jauniešu centros visos Rīgas mikrorajonos. Turklāt bērniem, kuri apmeklē centrus, nav obligāti jābūt šo iestāžu audzēkņiem.

Brīvlaikā skolēniem ir iespēja apmeklēt arī Rīgas pašvaldības atbalstītās nevalstisko organizāciju organizētās nometnes, kuras ir atklātas un pieejamas jebkuram bērnam atbilstoši nometnes mērķauditorijai. Papildu informāciju iespējams saņemt, sazinoties ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāju Indru Vildi, tālr. 67026838. 

Informācija par brīvā laika centriem, to atrašanās vietu, darba laiku brīvlaikā pieejama interneta vietnē, sadaļā "Aktuāli".

Skolēnu brīvlaikā dažādus pasākumus, tajā skaitā radošās darbnīcas, ekskursijas, zīmēšanas nodarbības, izstādes un citas aktivitātes, rīko Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs. Tur tiek piedāvāta iespēja iepazīt dažādas tautu tradīcijas, satikt Ķekavas bērnu mūzikas jaunos čellistus un daudzas citas aktivitātes. Par visu Rīgas filiālbibliotēku piedāvājumu iespējams iepazīties interneta vietnē