PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. aprīlis

Anastasija, Marģers

9218.jpeg
Foto: hxdbzxy / 123RF
Patlaban Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rēķinās ar aptuveni 80% biedru atbalstu streikam.

Apkopojot provizoriskos datus par LIZDA dalīborganizāciju viedokļiem saistībā ar dalību plānotajā streikā, LIZDA noskaidroja, ka no tām dalīborganizācijām, kuras apkopojušas rezultātus, streikam pievienotos 80-85% biedru. LIZDA gan norāda, ka ne visas dalīborganizācijas sniegušas savu viedokli, līdz ar to pašlaik vēl ir grūti prognozēt, kāds varētu būt reālais gatavību streikot izrādījušo pedagogu skaits, informē ziņu aģentūra LETA.

Arodbiedrībā uzsvēra, ka līdzās LIZDA biedriem streikot gatavi arī tie skolotāji, kuri nav iestājušies arodbiedrībā.

Lēmumam par streika rīkošanu būtu jābūt pieņemtam šodien LIZDA ārkārtas padomes sēdē.

Ņemot vērā pedagogu streika izlīgšanas komisijas lēmumu pilnveidot jau esošo atalgojuma aprēķina kārtību, līdztekus tam vēl nenoteiktu laika posmu pilnveidojot arī jauno algu aprēķināšanas modeli, jautājums par streiku pagaidām "pakārts gaisā".

Pedagogu streika izlīgšanas komisijas darbs beidzies, nepanākot vienošanos par visām arodbiedrības prasībām. Komisija nolēma turpināt darbu pie jaunā pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes, tam atvēlot nenoteiktu laika periodu, savukārt līdztekus tam līdz decembra sākumam pilnveidojot pašreizējo kārtību, kādā aprēķināma pedagogu darba samaksa.