NBD stādu gadatirgi laika gaitā ir kļuvuši par sava veida zaļo retumu kolekcionāru klubu, kura būtību izsaka gadatirgus moto: Un būs Tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam! Šogad NBD gadatirgu datumi ir 23. aprīlis, 14. maijs, 11. jūnijs un 17. septembris.

Tradicionāli NBD aprīļa gadatirgū dominē koku un krūmu stādi, bet maijā - ziemcietes un vasaras puķes. Kaut arī tas ir galvenokārt stādu gadatirgus, tajā piedalās arī citu ar dārzkopību saistītu lietu, kā arī amatnieki un Latvijas lauku labumu tirgotāji.

Ieeja pasākumā: uzrādot derīgu ieejas biļeti botāniskajā dārzā.

Gadatirgus apmeklētāji tiek aicināti apmeklēt arī NBD oranžēriju, kur apmeklētājiem pieejamas četras zāles - Sukulentu zāle, Siltā subtropu zāle, Vēsā subtropu zāle un Tropu zāle.

NBD platība ir 129 ha. Tajā atrodas viena no lielākajām dzīvo augu kolekcijām Ziemeļaustrumeiropā, kas apvieno vienuviet vairāk nekā 13 000 augu dažādību. Rūpēs par reto augu saglabāšanu un cilvēku izglītošanu NBD kolekcijās sakopoti augi no visiem pasaules kontinentiem, izņemot Antarktīdu.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dabas aizsardzības nozīmīgumu un nodotu gadu gaitā uzkrātās botānikas zināšanas nākamajām paaudzēm, pašlaik NBD teritorijā top Vides izglītības un informācijas centrs “Botania”, kura ēka 2021.gada nogalē nodota ekspluatācijā un šobrīd NBD darbinieki turpina radīt saturu iecerētajiem interaktīvajiem stendiem un tiek gatavoti līguma dokumenti ar firmu, kas iekārtos ekspozīciju. Ir plānots izglītojošo ekspozīciju veidot tā, lai tā spētu ieinteresēt ikviena vecuma apmeklētājus.

 

Reklāmraksts