PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Pirmsskolas skolotājus aicina pieteikties starptautiskam eTwinning semināram par projekta metodi mācību darbā un āra pedagoģiju
Pirmsskolas skolotājus aicina pieteikties starptautiskam eTwinning semināram par projekta metodi mācību darbā un āra pedagoģiju
Foto: pexels
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros izsludina pieteikšanos dalībai starptautiskā seminārā pirmsskolas skolotājiem “Āra pedagoģijas metodes un projekti pirmsskolas izglītības iestādē”.

Seminārs no šī gada 7. līdz 10. jūnijam notiks Valmierā, Latvijā. Pieteikšanās termiņš – 2022. gada 23. maijs  (plkst. 9:00), aizpildot tiešsaistes anketu. Semināru organizē Latvijas eTwinning Nacionālais atbalsta dienests. Semināra darba valoda – angļu.

eTwinning skolu sadarbības tīkla organizēts seminārs Valmierā pulcēs 24 pedagogus no 7 Eiropas valstīm, lai zinošu profesionāļu vadībā apgūtu metodes un rīkus, kas veicinās pirmsskolas skolotāju izpratni par projektu metodes izmantošanu pirmsskolas mācību darbā savienojumā ar āra pedagoģiju. Četru dienu intensīvās mācībās skolotājiem būs iespēja praktiski darboties, apgūstot jaunas metodes un aktivitātes āra pedagoģijā, izzināt projektu metodi, veidot kontaktus ar citiem Eiropas pirmsskolas skolotājiem, kā arī atrast partnerus, plānot un reģistrēt starptautisku projektu.

Mācību dalībnieki āra pedagoģijas un projektu metodes apgūtas praktiski, izmantojot aktīvās mācīšanās pieeju “mācies darot”. Dalībnieki apmeklēs pirmsskolas izglītības iestādi, kur  iepazīties ar tajā īstenotajiem starptautiskiem eTwinning projektiem, kuri ieguvuši augstu atzinību Eiropas līmenī, uzzinās, kā plānot un īstenot veiksmīgus starptautiskus projektus, iegūs vērtīgus padomos un projekta aktivitāšu idejas. Savukārt āra pedagoģijas mācību metodes tiks apgūtas nodarbībās dažādās vidēs, tai skaitā pilsētvidē un radošās aktivitātēs muzejā. Mācību pēdējās dienās dalībnieki soli pa solim apgūs starptautisku eTwinning projektu plānošanu – projekta sadarbības partneru atrašana, ideju apkopošana, mērķu formulēšana, projekta plānošana atbilstoši eTwinning projektu kritērijiem, IKT rīku izvēle projekta īstenošanai, projekta integrēšana mācību saturā.

Nodarbības vadīs eTwinning vēstnieces Edīte Sarva (Limbažu Valsts ģimnāzija) un Kristīna Bernāne (Priekuļu pirmsskolas izglītības iestāde “Mežmaliņa”).

Vispārīgi par semināru

Dalībnieki: skolotāji no Austrijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Polijas, Portugāles, Somijas

Tēma: “Āra pedagoģijas metodes un projekti pirmsskolas izglītības iestādē”

Laiks: 2022.gada 7. līdz 10.jūnijs

Norises vieta: Valmiera, Latvija

Darba valoda: angļu

Dalībnieku skaits: 24 skolotājs (8 no Latvijas)

Informācija:šeit

 

Prasības pretendentiem:

  • Pirmsskolas pedagogs.
  • Reģistrējies www.etwinning.net.
  • Ir idejas eTwinning projektiem.
  • Var sazināties angļu valodā (mutiski un rakstiski).
  • Pēc semināra gatavs īstenot starptautisku eTwinning projektu savā izglītības iestādē.
  • Gatavs izplatīt informāciju par eTwinning sava reģiona izglītības iestādēs (vismaz 2 uzstāšanās vai publikācijas 3 mēnešu laikā pēc pasākuma).

 

Līgums un izmaksas:

•             Dalībnieks pirms pasākuma slēdz sadarbības līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, kurā apņemas:

a. piedalīties visās pasākuma aktivitātēs,

b. īstenot eTwinning projektu,

c. izplatīt informāciju par eTwinning sava reģiona izglītības iestādēs (vismaz 2 uzstāšanās vai publikācijas 3 mēnešu laikā pēc pasākuma).

•             eTwinning sedz semināra dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus.

 

Radās jautājumi?

Jautājumus par semināru var uzdot, rakstot uz [email protected] (tematā norādot „eTwinning seminārs Valmierā”) vai zvanot uz 67356252.

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. etwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 1 055 000 skolotāju, no kuriem 7500 ir Latvijas skolotāji.