PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 14. aprīlis

Gudrīte, Strauja

9132.jpeg
Foto: kuzmichstudio / 123RF
Rīgas domes rosinātā pilsētas skolu mācību materiālu atbilstības standartiem izvērtēšana noslēgusies.

Izvērtēšana noslēgusies ar aicinājumu skolu vadībai nodrošināt normatīviem atbilstošu materiālu izmantošanu mācību stundās, informē ziņu aģentūra LETA.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs sacīja, ka par skolās notiekošo galvenā atbildība ir skolu direktoriem. "Tieši tāpēc ar viņiem tiek pārrunāti šie jautājumi par normatīviem un izglītības standartiem atbilstošu materiālu izmantošanu mācību stundās. Mēs uzticamies saviem skolu vadītājiem un esam pārliecināti, ka viņi to nodrošinās," pauda Rīgas mērs.

E-klase jau informēja, ka, pildot Rīgas domes priekšsēdētāja uzdevumu, kurā skolām tika uzdots izvērtēt mācību līdzekļu atbilstību izglītības standartiem, Izglītības, kultūras un sporta departaments ir nosūtījis skolām skaidrojošu vēstuli par skolu vadības un pedagogu atbildību par mācību literatūras un citu materiālu izmantošanu, lai tas nebūtu pretrunā ar mācību priekšmeta standarta prasībām.

Oktobrī departaments organizēs arī skolu direktoru un direktoru vietnieku sanāksmes, kurās tiks aktualizēts jautājums par mācību līdzekļu izvēli atbilstoši mācību priekšmeta standartam. Tiks pārrunāta metodisko komisiju un skolas metodiskās padomes loma mācību līdzekļu izvēlē.

Pēc uzdevuma saņemšanas departamentam nebija skaidrības, kā to izpildīt, un departamenta speciālisti plānoja vienoties par "iespējami saprātīgāko pieeju", iepriekš domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē sacīja departamenta direktors Guntis Helmanis.

Tā dēvētie tikumības grozījumi Izglītības likumā jau stājušies spēkā, taču izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile nav pārliecināta, ka to iedzīvināšana patlaban ir prioritāte izglītībā.