Šogad konkurss tiek veltīts topošajam Ventspils Zinātnes un inovāciju centram. Konkursa tēma būs cieši saistīta ar tehnoloģiju klātesamību visās dzīves jomās, īpaši izceļot dabas zinātnes, inženierzinātnes, matemātiku un tehnoloģijas (STEM). Veicot konkursa uzdevumus, skolēniem būs iespēja saprast STEM jomu mijiedarbību ar citām nozarēm, akcentējot tehnoloģiskās iespējas visdažādākajās nozarēs, tai skaitā arī mākslā, mūzikā, dizaina izstrādē, spēļu izstrādē un citos radošos virzienos. 
 
Pieteikties aicināts ikviens 1. – 12. klases skolēns, kurš vēlas pārbaudīt un parādīt savas zināšanas STEM jomā, kā arī lieliski pavadīt laiku, piedaloties aizraujošā un izglītojošā piedzīvojumā. Skolēniem jāizveido 3 cilvēku komanda un jāpiesaista savai komandai pieaugušais, kas var būt gan skolotājs, gan kāda dalībnieka vecāks. Konkurss tiek rīkots divās kārtās. Neklātienes kārtā, kura ilgst no 2. septembra līdz 14. oktobrim, komandai ir jāizpilda un jāiesniedz organizatoru izstrādātie uzdevumi. Konkursa reģistrācijas anketa, uzdevumi un nolikums ir atrodami konkursa mājas lapā
 
Konkursa fināla kārta, kurā iekļūs 64 erudītāko dalībnieku komandas, norisināsies no 11. līdz 13. novembrim. Dalībnieki atbilstoši vecumam tiks sadalīti četrās grupās, katrām no tām veltot vienu no STEM virzieniem:
  • A grupa (1. – 3. klase), skolēni no Latvijas: zinātne;
  • B grupa (4. līdz 6. klase), skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas: tehnoloģijas;
  • C grupa (7. līdz 9. klase) skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas: inženierzinātnes;
  • D grupa (10. līdz 12. klase) skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas: matemātika.
Konkursa fināla kārta tiek plānota klātienē Ventspilī, taču sakarā ar nestabilo situāciju saistībā ar COVID-19, tiek paredzēti vairāki fināla norises scenāriji, tajā skaitā, ja būs spēkā ceļošanas un pulcēšanās aizliegumi, konkursa otrā kārta tiks organizēta neklātienes formā. Gadījumā, ja konkurss varēs norisināties klātienē, dalībniekiem tiks apmaksāti ceļa izdevumi, naktsmājas, ēdināšana un piedāvāta aizraujoša atpūtas, izklaides un ekskursiju programma Ventspilī!
 
Konkursa “Ventspils IT izaicinājums” finālistiem būs iespēja cīnīties par  naudas balvas fondu 12 000 EUR apmērā. Papildus tā jau iespaidīgajam konkursa balvu fondam skolām būs iespēja cīnīties arī par veicināšanas balvu – Ventspils Digitālā centra izbraukuma tehnoloģiju darbnīcām 2000 EUR vērtībā. Balvu iegūs skola, kuras skolēni konkursa neklātienes kārtā būs bijuši visaktīvākie – pieteikušās visvairāk komandas. Konkursa konkursā uzvarētājs tiks noskaidrots pēc 14. oktobra, kad noslēgsies ‘Ventspils IT izaicinājums” pirmā kārta. Skolai, kura uzvarēs, sava 2000 EUR vērtā balva būs jāizmanto 2020./2021. mācību gada ietvaros. Darbnīcu vērtībā ir iekļautas arī transporta izmaksas.
 
Sīkāku informāciju par konkursa norisi iespējams atrast konkursa mājas lapā: www.ventspilsitc.com, kā arī sociālajos medijos Instagram un Facebook. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām rakstīt uz e-pastu: [email protected].
 
Konkursa veiksmīgai norisei svarīga ir uzticamu partneru līdzdalība, šogad draugu loks ir kļuvis plašāks: Information Technology Foundation for Education (HITSA), Network of innovative informal education for youth (INPUT), izglītības organizācija MTÜ Nuti-Võlur, IT Izglītības fonds - Start(IT), Prezi, Infogram, Overly, Accenture Latvia, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), organizācija “All Digital”, projekts “STEAMonEdu”, Latvijas informātikas olimpiāde, eTwinning, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs, Ventspils pilsētas dome, Ventspils Augstskola, Ventspils Digitālais centrs, Ventspils Tehnikums, Ventspils Jaunrades nams un Ventspils Izglītības pārvalde.
 
Reklāmraksts