PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

8517.jpeg
Foto: belchonock / 123RF
Lai izvērtētu amatpersonu atbildību, Ģenerālprokuratūra ir sākusi kriminālprocesu saistībā ar projekta Skolas.lv pārtraukšanu.

Pašlaik ir izskatīts no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) saņemtais iesniegums un pārbaudē konstatēts, ka 2014.gada 10.novembrī ministrija pieņēmusi lēmumu par projekta rezultātu turpmākas uzturēšanas atzīšanu par nelietderīgu, informē ziņu aģentūra LETA.

Konstatējot normatīvajos aktos paredzētos priekšnoteikumus, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra atzina, ka projekta mērķis nav sasniegts.

Pieņemot lēmumu par projekta realizācijas pārtraukšanu, par izšķērdētiem atzīstami 2 975 678 eiro, kas liecina, ka ministrijas amatpersonu bezdarbība radījusi būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai, kā arī ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Ņemot vērā minēto, Ģenerālprokuratūra nolēmusi sākt kriminālprocesu. Kriminālprocess izmeklēšanai nosūtīts Valsts policijai.

E-klase jau informēja, ka IZM ir noslēgusies dienesta pārbaude par portāla Skolas.lv projektu, secinot, ka projekts nav izdevies, jo ministrijā trūcis administratīvās kapacitātes, kā arī slikti strādājis projekta vadītājs. IZM pārmetumus projekta vadītājam nosūtīja Ģenerālprokuratūrai, lai tā izvērtē, vai projekta gaitā ir veiktas kādas kriminālas darbības.

Sākotnēji Skolas.lv mērķis bija radīt vienotu publisku interaktīvu vidi, kurā iespējams iegūt visu ar izglītības procesu saistīto informāciju un nodrošināt dažādu e-pakalpojumu saņemšanu un sniegšanu. Vēlamais rezultāts nav sasniegts, secināts pārbaudē. Bez tam tiek norādīts, ka pašlaik informāciju un komunikācijas tehnoloģiju tirgū darbojas vairāki spēcīgi privāti pakalpojumu sniedzēji, kas vairākas Skolas.lv plānotās funkcijas jau sekmīgi nodrošina.

IZM secinājusi, ka projekta izmaksas ir 3 553 535 eiro. Skolas.lv plānotie rezultāti nav sasniegti un valstij ir nodarīti būtiski zaudējumi. Tā kā projekta īstenošanā dažādās atbildības pakāpēs ir bijis iesaistīts ļoti liels cilvēku skaits, dienesta pārbaudes detalizēts ziņojums tiks nosūtīts tiesībsargājošām iestādēm profesionālai izvērtēšanai un vainīgo saukšanai pie atbildības atbilstoši nodarījumiem.