PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 19. aprīlis

Fanija, Vēsma

11102.jpeg
Foto: Illia Uriadnikov / 123RF
E-prasmju nedēļas mērķis ir aicināt Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus.

No 2017.gada 27.marta līdz 2.aprīlim Latvijā notiks kārtējā Eiropas e-prasmju nedēļa, ko organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Kā liecina Eiropas Komisijas dati, 45% Eiropas Savienības iedzīvotāju ir nepietiekamas digitālās prasmes, bet vairāk kā trešdaļai (37%) darbinieku trūkst digitālo prasmju. Latvijā "E-prasmju nedēļa" tiek organizēta Eiropas kampaņas "European Get Online week 2017" ietvaros un notiek jau astoto reizi. Tās mērķis ir demonstrēt digitālajā laikmetā dzīvojošajai sabiedrībai e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un cilvēka personiskajā izaugsmē, informē Māra Jākobsone, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) viceprezidente.

Šogad galvenās e-prasmju nedēļas tēmas ir:

  • Digitālā drošība: kā droši izmantot internetu un digitālos rīkus, pasargāt savu digitālo identitāti un datus;
  • E-prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai : Kā rosināt jauniešu izvēlēties IKT karjeru? Kādas prasmes nepieciešamas digitālajiem darbiem? Kādas digitālās prasmes un tehnoloģijas jāzina uzņēmējiem?
  • ePakalpojumi: iepazīstināšana ar jaunākajiem ePakalpojumiem un to mobilajām lietotnēm, risinājumus;

"Katru gadu Latvija ir bijusi viena no aktīvākajām E-prasmju nedēļas dalībniecēm starp visām Eiropas valstīm. 2016. gadā E-prasmju nedēļā piedalījās vairāk nekā 22 tūkstoši dalībnieku, kopumā nedēļas organizēšanā iesaistījās 103 Latvijas novadi un pilsētas, norisinājās 788 dažādi pasākumi, kā arī bija iespēja sekot pasākumiem interneta tiešraidēs. Ceram uz aktīvu partneru un visas sabiedrības līdzdalību arī šogad," uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

"Digitālās drošības jautājumi kļūs arvien aktuālāki, jo prognozē, ka līdz 2022. gadam 80% no attīstīto valstu iedzīvotājiem pirkumus veiks internetā, bet 90% maksājumus veiks, izmantojot bezskaidras naudas norēķinus. Savukārt runājot par nākotnes e-prasmēm, šeit paveras plaša perspektīva. Ir drošs pamats domāt, ka 65% no iedzīvotājiem, kuri pašreiz ir pirmskolas vecumā, nākotnē strādās profesijās, kādas vēl šodien nepazīstam - tie būs dažādi speciālisti datu apstrādē, digitālās vides drošības speciālisti, mobilo lietotņu izstrādātāji, digitālā mārketinga eksperti un citi," uzsver vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

E-prasmju nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi, kas notiks visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos.

E-prasmju nedēļas organizatori aicina pieteikties sadarbības partnerus dažādo izglītojošo aktivitāšu rīkošanā. Par "E-prasmju nedēļas" partneriem tiek aicinātas publiskā sektora organizācijas, ministrijas, valsts aģentūras u.c., tāpat arī IKT un citu nozaru uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un masu mediji. "E-prasmju nedēļas" partneri tiek aicināti līdz 10. februārim reģistrēties mājaslapā un aizpildīt tajā atrodamo aktivitāšu pieteikuma formu.