PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

Copyright a href='httpwww.123rf.comprofile_wavebreakmediamicro'wavebreakmediamicro  123RF Stock Photoa (6).jpg
Foto: wavebreakmediamicro / 123
11.septembrī Rīgā notiks Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ikgadējā izglītības pārskata "Education at a Glance 2018" atvēršanas pasākums.

Kā norādīja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), 2018.gada ziņojums piedāvā jaunu skatījumu uz vienlīdzīgām iespējām izglītībā, analizējot dzimuma, vecāku iegūtās izglītības, imigrantu izcelsmes un pilsētas/lauku aspektu ietekmi uz izglītības ceļiem un pieeju darba tirgum.

Atsevišķa ziņojuma nodaļa, kas veltīta ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem izglītībā, sniedz vērtējumu par OECD dalībvalstu un partnervalstu progresu vienlīdzīgu iespēju izglītībā mērķa sasniegšanā. Tāpat ziņojumu papildina jauni indikatori, kas raksturo vienlīdzīgas iespējas augstākās izglītības studiju sākšanā un pabeigšanā, kā arī lēmumu pieņemšanu izglītības sistēmās, informē ziņu aģentūra LETA.

Ir sagatavoti arī jauni dati par skolu direktoru oficiāli noteiktajām un faktiskajām algām, kā arī par valstu izdevumiem bērnu agrīnajai izglītībai un aprūpei, un bērnu skaitu izglītības sistēmā.

Pasākums notiks Latvijas Universitātes un "Microsoft" Inovāciju telpā, Kalpaka bulvārī 4, plkst.11. To atklās izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), savukārt OECD Izglītības un prasmju direktorāta eksperts Simons Normando prezentēs Latvijas izglītības datu izlasi starptautiskā salīdzinājumā. Latvijas datus komentēs IZM Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta, kā arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvji.

Ziņojums "Education at a Glance: OECD Indicators" ir datos balstītas informācijas avots par izglītību visā pasaulē. Ziņojumā apskatīta situācija 36 OECD dalībvalstīs un organizācijas partnervalstīs.