Olimpiādē no Latvijas piedalīsies šī gada Latvijas informātikas olimpiādes uzvarētājs Iļja Čaikovskis no informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas vidusskolas "Premjers", Roberts Leonārs Svarinskis no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, Jegors Baļzins no Rīgas 10.vidusskolas, Renāts Jurševskis no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Eduards Gaņkins no Rīgas 88.vidusskolas un Vladimirs Ščigoļevs no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas.

Olimpiādes uzdevumu risināšana notiks divas dienas, katrā no tām jauniešiem būs dotas piecas stundas, lai atrisinātu organizatoru sagatavotos uzdevumus. Sacensībās programmētāji varēs izmantot piecas programmēšanas valodas - "C++", "Java 8", "Pascal", "Python 2" un "Python 3".

"Lai noskaidrotu mūsu komandas sastāvu, tika organizētas vairākas atlases sacensības, tāpēc droši var teikt, ka katrs no dalībniekiem ir pelnījis pārstāvēt Latviju. Katra olimpiāde palīdz skolēniem sagatavoties ne tikai nākošajām olimpiādēm, bet arī savai turpmākajai karjerai. Lai būtu konkurētspējīgs gan sacensībās, gan profesionālajā dzīvē, nepieciešama motivācija un liela pašiniciatīva nemitīgi apgūt jaunas zināšanas. Olimpiāžu dalībnieki rāda piemēru ne tikai saviem vienaudžiem, bet visai sabiedrībai kopumā," uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Pagājušajā gadā Baltijas informātikas Latvijas skolēni izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Pērn olimpiādē no šī gada komandas sastāva startēja L.Svarinskis, izcīnot bronzas medaļu, kā arī J.Baļzins, kurš šogad lūkos izcīnīt pirmo starptautiska mēroga medaļu.

Šīs sacensības notiek katru gadu kopš 1995.gada. Iniciatīva sākās kā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas projekts, un sākotnēji olimpiādēs piedalījās tikai šo trīs valstu dalībnieki. Pirmā Baltijas informātikas olimpiāde notika Tartu (Igaunijā) 1995.gadā, un Latvijas izlase ir piedalījusies visās notikušajās olimpiādēs, informē aģentūra LETA.

LIKTA norāda, ka šī olimpiāde ir svarīgs posms, gatavojoties Pasaules informātikas olimpiādei, kas septembrī norisināsies Japānā.