PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. aprīlis

Aelita, Gastons

Daudzbernu_gimene.jpg
Foto: Publicitātes foto
Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti par ģimenes pieauguma plānošanu.

Kuplo ģimeņu vecāki ģimenes plānošanai nereti pieiet arī radoši un netradicionāli, turklāt, kā paši atzīst, viņu iecerētais scenārijs nereti mēdz izvērsties pavisam negaidīti. Iedvesmojošas pieredzes un atklātas frāzes par to, kā vecāki kļuvuši par vēl vienu mazuli bagātāki, apkopotas unikālā pētījumā, ko veikusi Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm kopā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Neparastas, sirsnīgas un smaidu rosinošas daudzbērnu ģimeņu vecāku frāzes par trešās, ceturtās un pat piektās atvases ienākšanu ģimenē:

 1. Klikšķis, kas saucas mīlestība.
 2. Bērni ir vienīgais labais un jēgpilnais, kas paliek aiz mums.
 3. Pēc pirmajiem diviem jau likās, ka viss, bet tad sieva ļoti gribēja trešo un tad ļoti gribēja arī ceturto…
 4. Kupls bērnu pulciņš ir zelta zivtiņas piepildīta vēlēšanās.
 5. 3 bērni ir pašu un viens mūsu aizbildnībā. Gribējām vēl kādam bērnam dot ģimeni un darīt to laimīgu.
 6. Ļoti gribējām dēlu, bet dēla vietā kļuvām par vēl divām meitām bagātāki.
 7. Trīs ir mans veiksmīgais skaitlis.
 8. Mums ar vīru sanāk forši bērni!
 9. Ģimenē vēlējos gan meitu, gan dēlu – pie trešā izdevās. Ģimenē ir jābūt gan meitām, gan dēliem.
 10. Bērni paaugās, tādēļ nolēmām sev uz 40 gadiem uzdāvināt skaistu dāvanu – trešo bērniņu.
 11. Dzemdības ir tik tuvs un intīms notikums, bija svarīgi, ka arī vīrs ir klāt brīdī, kad mazulis nāk pasaulē. Pirmajās dzemdībās nesanāca, otrās vīrs nepaspēja – ar trešo izdevās!
 12. Kārtīgā ģimenē jābūt vismaz 3 bērniem!
 13. Lai bērni, kad izaugs lieli, ir atbalsts viens otram.

Turpinot īstenot dažādus atbalsta risinājumus Latvijas ģimeņu laimes veicināšanai, Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm uzsākusi sadarbību ar Sabiedrības integrācijas fonda īstenoto valsts atbalsta programmu "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"", lai daudzbērnu ģimenēm nodrošinātu iespēju saņemt 50% atlaidi visiem Amigo pēcapmaksas tarifu plāniem.

Pētījumu ar mērķi iepazīt daudzbērnu ģimeņu ikdienu – gan tās emocionālo, gan praktisko pusi  un apkārtējo attieksmi, marta beigās īstenoja Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm un Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Kopumā  aptaujā piedalījās 3837 vecāki ar trim vai vairāk bērniem no visiem Latvijas reģioniem jeb teju 10% Latvijas daudzbērnu ģimeņu.