PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

Konference dabaszinātņu, matemātikas, inženierzinātņu un tehnoloģiju jomas skolotājiem
Konference dabaszinātņu, matemātikas, inženierzinātņu un tehnoloģiju jomas skolotājiem
Foto: Latvijas Universitāte
Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrā (SIIC) šodien notiks metodiski praktiska konference dabaszinātņu, matemātikas, inženierzinātņu un tehnoloģiju jomas skolotājiem.

Lai uzvērtu, ka pamati dziļākai izpratnei dabaszinātnēs, matemātikā un tehnoloģijās (STEM) veidojas jau sākumskolā, LU SIIC pirmo reizi pirms jaunā mācību gada sapulcinās vairāk nekā 900 praktizējošu sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas skolotāju.

Līdz ar inženierzinību elementu iekļaušanu jaunajā mācību saturā, līdzīgi pasaules praksei arī Latvijā mērķis ir iedibināt tradīciju veidot kopīgu STEM izglītību. Konferencē dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem šogad pievienosies tehnoloģiju jomas skolotāji, lai kopīgi diskutētu par starpdisciplināras mācīšanās ieguvumiem un riskiem, iepazītos ar pētnieku atziņām, kā efektīvāk īstenot uzsāktās pārmaiņas, un dalītos savā pieredzē. Paralēli kopējām aktivitātēm skolotāji dalīsies labās prakses piemēros “Ideju tirgus” ietvaros, STEM jomas eksperti diskutēs LU SIIC viesistabā, dalībnieki piedalīsies metodiski praktiskajās darbnīcās.

Konferences norisināsies Rīgā, LU Akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1 un Jelgavas ielā 3 plkst. 10.00–16.00.