PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

37774522932_05a3e5c9bd_z.jpg
Foto: Valsts izglītības attīstības aģentūra
Noslēdzies starptautisks jauno profesionāļu meistarības konkurss "WorldSkills", kas šogad notika Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, un norisinājās jau 44.reizi.

"Mums ir ar ko lepoties - tie ir mūsu skolotāji, kas spēj atklāt talantus un viņus virzīt, jaunieši, kas ar savu interesi, mērķtiecību apliecina izcilību. Sasniegumi ir labākais stimuls, kas motivē un ļauj noticēt saviem spēkiem," sveicot starptautiskā profesionālās meistarības konkursa WorldSkills 2017 laureātus, teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ministrs uzsvēra, ka Latvijas komandas sasniegumi apliecina mūsu spējas sagatavot augsta līmeņa profesionāļus un rada pārliecību, ka arī turpmāk daudzu jauniešu mērķtiecīga izvēle būs tieši profesionālā izglītība un ar to saistīta karjeras izvēle.

WorldSkills ir starptautisks jauno profesionāļu meistarības konkurss, kuru dēvē arī par profesiju olimpiskajām spēlēm. Šogad konkurss notika jau 44.reizi, tas norisinājās no 14. līdz 19. oktobrim Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos. Konkursā 51 profesijā piedalījās 1200 jauno profesionāļu no 58 valstīm. No Latvijas WorldSkills 2017 piedalījās 8 konkursanti, kuri sacentās mēbeļu galdnieka, skatlogu noformētāja, grafiskā dizainera un web lapu izstrādātāja, elektriķa, pavāra, apģērbu izgatavotāja un smagās tehnikas apkopes mehāniķa profesijās, informē Izglītības un zinātnes ministrija.

Par izcilu sniegumu konkursā medaļas saņēma skatlogu noformētāja Linda Vilka no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, elektrisko instalāciju tehniķis Andis Lācis no Rīgas Valsts tehnikuma un grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle no Rīgas Valsts tehnikuma, kura par labāko sniegumu valsts komandā ieguva arī titulu Best of Nation.

Ekselences balvas saņēma konkursanti, kuri 799 punktu vērtējuma skalā ieguva vismaz 700. Valstu kopvērtējumā Latvijai ir 25. labākais komandas rezultāts, atstājot aiz sevis tādas valstis kā Somija, Vācija, Ungārija, Nīderlande, Horvātija, Īrija, Beļģija, Zviedrija, Norvēģija u.c. Latvijas komandā veiksmīgi startēja apģērbu izgatavotāja Elīna Skrindževska (Jelgavas Amatu vidusskola), Web lapu izstrādātājs Igors Novickis (PIKC "Rīgas Tehniskā koledža"), mēbeļu galdnieks Dāvis Raimonds Rasups (PIKC "Rīgas Mākslas un mediju tehnikums"), pavāre Kristiāna Šteinfelde (PIKC "Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums") un smagās tehnikas apkopes mehāniķis Jānis Ozols (PIKC "Priekuļu tehnikums").

"Latvijas komandas labie rezultāti pārsteidz katru gadu, un tie liecina par augstu profesionālās izglītības un prasmju izcilības līmeni jauniešu vidū. Konkurss WorldSkills strauji attīstās, darba uzdevumi un vērtēšana ar katru konkursu kļūst arvien sarežģītāka, arī konkurence konkursantu vidū - arvien sīvāka. Tāpēc vēl jo lielāks gandarījums, ka Latvijas jaunieši spēj sasniegt tik labus rezultātus," uzsver Dita Traidās, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore.

Izglītības un zinātnes ministrijas Pateicības rakstus un sirsnīgus "paldies" saņēma arī profesionālās izglītības iestāžu vadītāji un pedagogi, kā arī nozaru profesionālās organizācijas un uzņēmumi, kuri palīdzēja nodrošināt konkursantu labo sniegumu, dodot iespēju jauniešiem pilnveidot profesionālās prasmes, strādājot ar mūsdienīgām iekārtām, materiāliem un instrumentiem, kā arī daloties zināšanās un pieredzē.

WorldSkills jauno profesionāļu konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu EuroSkills. Latvijas komanda WorldSkills pirmo reizi piedalījās 2011. gadā. Pašlaik WorldSkills International organizācijā ir 77 dalībvalstis no visas pasaules. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija, un Latvijā tā ir VIAA.

Konkursa laikā notika arī starptautiskās organizācijas WorldSkills Europe prezidenta vēlēšanas, kurās dalībvalstis vienbalsīgi par prezidenti nākamajiem četriem gadiem ievēlēja Latvijas pārstāvi - VIAA direktori Ditu Traidās. Viņa ir kļuvusi par starptautiskās WorldSkills organizācijas vēsturē pirmo sievieti šajā augstajā amatā. Līdz šim D. Traidās bija WorldSkills Europe valdes locekle.