PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

Tiek aicināti dalībnieki komponistu Pētera Ablingera un Silvijas Zitinskas darbu iestudēšanai
Tiek aicināti dalībnieki komponistu Pētera Ablingera un Silvijas Zitinskas darbu iestudēšanai
Foto: Skaņu mežs
Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs aicina bērnus un jauniešus vecumā no 7 līdz 18 gadiem piedalīties komponistu Pētera Ablingera (Peter Ablinger) un Silvijas Zitinskas (Sylwia Zytynska) darbu iestudēšanā 3.-7. oktobrī. Aicināti ir gan dalībnieki, kas apgūst vai ir apguvuši mūziku, gan arī tādi, kam nav muzikālu iemaņu. Piedalīties var gan visas dienas, gan arī īsāku laiku. Dalība ir bezmaksas.

Ablingers ir viens no pasaulē zināmākajiem laikmetīgās mūzikas komponistiem un viņa sadarbības partnere Zitinska ir augsti vērtēta poļu perkusioniste un komponiste. Savukārt pašu Skaņu mežu britu mūzikas žurnāls The Wire pērn raksturoja kā “Baltijā lielāko avantgarda mūzikas festivālu”.

Zitinska un Ablingers vadīs darbnīcas jauniešiem un bērniem kurus tad iesaistīs savu darbu iestudēšanā Rīgā. Darbi tiks prezentēti Skaņu meža bērniem un jauniešiem paredzētā koncertā 8. oktobrī, Hanzas peronā, Hanzas iela 16A, apmēram 45 minūšu garā programmā, kas sāksies 13:00 dienā. Programmā, kas tiks izziņota vēlāk, skanēs arī citu ārzemju un latviešu mūziķu darbi.

Ablingers periodiski pasniedz kompozīciju Berlīnes Mākslas akadēmijā, no 2012. līdz 2014. gadam bijis pasniedzējs Hadersfīldas Universitātē, un ir bijis viesdiriģents tādiem prestižiem ansambļiem kā Klangforum Wien, United Berlin un Insel Musik Ensemble. Ablingera mūziku izpildījuši tādi prestiži laikmetīgās mūzikas izpildītāji un kolektīvi kā Ērvins Arditi, JACK Quartet, Quatuor Diotima un Wet Ink. Gan Zitinska, gan Ablingers ir pieredzējuši, oriģināli un studentu cienīti pedagogi.

Silvija Zitinska ir dzimusi Varšavā, un apguvusi klavieru, čella un perkusijas spēli Polijā un Zviedrijā. Viņa spēlē kā laikmetīgo mūziku, tā brīvo improvizāciju. Viņa pasniedz perkusijas instrumentu spēli Bāzeles Mūzikas akadēmijā jau kopš 1985. gada, un ir muzikālajai izglītībai veltītās biedrības Zuhören Schweiz dalībniece un līdzdibinātāja. Jau vairāk kā desmit gadus viņa ir viena no radio raidījuma Musik unserer Zeit vadītāja Šveices stacijā SRF2, un tajā kopā ar kolēģiem komentē jaunākos laikmetīgās mūzikas ierakstus.

DATUMI: 3. – 7. Oktobris

SĀKUMA LAIKI (VISOS DATUMOS): 16:00-19:00 ar iespēju darbnīcu laiku pielāgot dalībnieku vajadzībām

NORISES VIETA: Zinātkāres centrs Futurimo Rīga (Meža iela 1 k-6)

KAS DALĪBNIEKIEM JĀŅEM LĪDZI: Labs garastāvoklis un mūzikas instrumenti – ja tādi ir.  Ja tiek ņemti līdzi instruments/-i, lūgums iepriekš uz zemāk norādīto e-pastu aizrakstīt kāds/-i.

DALĪBNIEKU VECUMS: 7 – 18 gadi

ILGUMS: maksimums piecas, minimums – viena diena

Darbnīca notiks angļu valodā ar latviešu tulkojumu pēc vajadzības.

Bez dalības maksas!

Pieteikšanās brīvā formā, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanot +371 27485473.

ww_duesseldorf02_2.jpg

13.– 15. septembrī gaidāmas arī elektroniskā mūziķa un sintezatoru ražotāja Eric Synths pārstāvja Kodek meistarklases Daugavpilī, Rīgā un Liepājā, savukārt 9. oktobrī Rīgā bus gaidāma elektroniskās mūziķes un vokālistes Evitas Mandži (Evita Manji) meistarklase. Visi minētie pasākumi paredzēti bērniem un jauniešiem. Sīkāka informācija sekos turpmākos paziņojumos.

LYRA saņem dotācijas 206 256,00 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros. Projekta mērķis ir iepazīstināt jauniešus un bērnus ar eksperimentālo mūziku un iesaistīt tās radīšanā. Eksperimentālā mūzika, būdama savā būtībā demokrātiska un nehierarhiska, dos iespēju piedalīties mūzikā apmācītiem un neapmācītiem bērniem un jauniešiem. Tā kā projekts ir organizēts starp sociālajiem un etniskajiem slāņiem, tas būs arī sociāli iekļaujošs.

Projekta LYRA kopējās attiecināmās izmaksas ir 202 510,00 EUR, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalsta summa 85% jeb 85 000,00 EUR, no tās:

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums 85% jeb 175 317,60 EUR;

Valsts budžeta līdzfinansējums 15% jeb 30 938,40 EUR.

Attēls.jpg

Reklāmraksts