PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

38875675652_54ecfe466b_k.jpg
Foto: FOTO: Toms Norde, Kultūras ministrija
Valsts izglītības satura centrs (VISC) neplāno mainīt pastāvošo centralizēto eksāmenu rezultātu publiskošanas kārtību, pauda VISC direktors Guntars Catlaks.

Viņš skaidroja, ka VISC ir iepazinies ar Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) vēstuli, kurā pausts lūgums turpmāk vairs nepubliskot konkrētu skolu rezultātus eksāmenos.

"Skolu direktori uzrāda negatīvu blakus efektu centralizēto eksāmenu rezultātu publiskošanai - skolu reitingu veidošanu. Protams, skolas kvalitāti raksturo ne tikai centralizēto eksāmenu rezultāti. Tomēr, ņemot vērā, ka izglītības iestādes īsteno programmu, par kuru maksā valsts, respektīvi, nodokļu maksātāji, sabiedrībai ir tiesības zināt skolēnu snieguma rezultātus," uzsvēra G. Catlaks.

Līdz ar to patlaban VISC neplāno atteikties no rezultātu publiskošanas.

Kā ziņots, LIVA vērsās VISC ar lūgumu turpmāk vairs nepubliskot konkrētu skolu rezultātus eksāmenos, aģentūra LETA noskaidroja organizācijā.

LIVA nosūtīja oficiālu lūgumu VISC, lai turpmāk vairs netiktu publiskoti individuālu skolu sasniegumi valsts pārbaudes darbos. LIVA tāpat lūdza šādus datus neizsniegt trešajām pusēm.

Kā norādīja organizācijā, LIVA pilnībā atbalsta datos balstītu nozares attīstību un šim mērķim VISC jau tagad piedāvā kvalitatīvu statistiku urbanizācijas, skolu tipu, valodu, dzimumu u.c. līmeņos.

Saskaņā ar LIVA priekšlikumu, konkrētu solu rezultātus saņemtu tikai tās dibinātājs un pati skola, savukārt tam, vai un kā tālāk izplatīt informāciju par savu skolēnu sasniegumiem, vajadzētu būt katras skolas kompetencē.