Merilendas štatā dzīvojošajiem vecākiem, kuri vēlas, lai viņu bērni uzaugtu patstāvīgi, tagad jāskaidrojas ar Bērnu aizsardzības dienestu, kas viņus apsūdz nevērībā un pat piedraudējis atņemt vecāku tiesības un nodot bērnus audžuģimenei, raksta televīzijas kompānijas ABC interneta mājaslapa.
Cik lielu patstāvību un brīvību drīkst dot bērniem?

Silverspringsā dzīvojošajā Meitivu (Meitiv) ģimenē vecāki ir zinātnieki - Aleksanders (Alexander) ieguvis fiziķa izglītību, bet Daniela (Danielle) ir klimata pētniece. Atšķirībā no daudziem vecākiem, kuri uzrauga katru savu atvašu soli, Meitivu ģimenē bērniem - desmit gadus vecajam Rafi (Rafi) un sešgadīgajai Dvorai (Dvora) - dota liela patstāvība. Vēl nesen brālis ar māsu kopā devās rotaļāties uz tuvējo parku vai pastaigās pa pilsētas ielām. Taču kopš 20. decembra šai brīvībai pienācis gals - Rafi un Dvoru mājās atveda policijas patruļa, kam modrie garāmgājēji bija ziņojuši par nepieskatītiem bērniem.
"Ieraugot pie mājas piebraukušās policijas automašīnas, kas atveda bērnus, mana pirmā doma bija - ak Dievs, ko viņi ir sastrādājuši?", stāstījis A. Meitivs. Taču drīz vien viņam nācies konstatēt, ka pretenzijas policijai ir nevis pret bērniem, kuri uzvedušies rātni un kārtīgi, bet gan pret vecākiem, kuri neesot pienācīgi pieskatījuši bērnus, ļaujot viņiem vienatnē doties pastaigā. Bērnu aizsardzības dienesta pārstāve Mērija Andersone (Mary Anderson) sarunā ar The Washington Post atgādinājusi par likumu - bērnu, kurš vēl nav sasniedzis 8 gadu vecumu, sabiedriskās vietās noteikti jāuzrauga kādam, kurš ir vismaz 13 gadus vecs.
Tagad pret ģimeni uzsākta izmeklēšana, turklāt The Washington Post vēsta, ka Meitivi pret sevi noskaņojuši Bērnu aizsardzības dienestu, atsakoties ievest mājā tā inspektoru, kurš vēlējies pārbaudīt bērnu dzīves apstākļus. Vecāki ir pārliecināti, ka tieši viņiem labāk zināms, cik lielu patstāvību un atbildību iespējams uzticēt bērniem. Viņi skaidro, ka pilnībā uzticas bērniem. D. Meitiva sarunā ar The Washington Post skaidrojusi, ka vecākiem ik dienas nākas izvērtēt riskus un izlemt, vai ļaut bērniem iet spēlēt futbolu, kāpt kokos vai darīt citas lietas. "Mēs neapgalvojam, ka vecākiem jābūt pavisam bezrūpīgiem, bet uzskatām, ka uzmanība jāpievērš patiešām bīstamām lietām," uzskata bērnu māmiņa. Viņa ir pārliecināta, ka bērnu gājiens līdz parkam mierīgas un drošas pilsētiņas centrālajā daļā ne ar kādiem riskiem nav bijis saistīts, jo vairāk tādēļ, ka ceļu satiksmes noteikumus pārzina ne tikai Rafi, bet arī Dvora.
ABC vēsta, ka Meitivu rīcību pilnībā atbalsta Lenora Skenezija (Lenore Skenazy), kuras veidotajos televīzijas šovos regulāri pievērsta uzmanība tam, ka mūsdienās vecāki cenšas pārlieku daudz kontrolēt bērnus, viņuprāt, novēršot visus riskus. Jāatgādina, ka 2009. gadā L. Skenezija sabiedrības acīs izpelnījās Pasaules sliktākās māmiņas titulu, jo bija ļāvusi savam deviņus gadus vecajam dēlam vienam vizināties Ņujorkas metro. Tomēr bērnu un ģimenes terapeite Sjūzena Kleina - Šilinga (Susan Klein-Shilling), kura principā atbalsta lielāku bērnu patstāvību, šajā gadījumā Meitiviem nepiekrīt. "10 gadus vecam bērnam nevar uzticēt atbildību par sešgadnieku. Es nerunāju par nolaupīšanu vai ko tamlīdzīgu, bet jāņem vērā, ka var notikt kādas sīkākas nelaimes - bērns var sastiept potīti, var uznākt astmas lēkme," viņa skaidrojusi. Meitivi gan apgalvo, ka viņu bērni labi zina - šādos gadījumos uzreiz jāmeklē pieaugušo palīdzība.