PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

E-klases stipendiju izaugsmei saņem erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 11.klašu finālisti
E-klases stipendiju izaugsmei saņem erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 11.klašu finālisti
Foto: Vītolu fonds

Šogad otro stipendiju izaugsmei, ko E-klase sadarbībā ar “Vītolu fondu” piešķir erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 11. klašu fināla dalībniekiem, saņēma RTU Inženierzinātņu vidusskolas audzēknis Gustavs Bremmers un Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkne Laura Egle. 

TV spēlē par gudrākā titulu sacentās paši talantīgākie Latvijas 11. klašu skolēni: Raivo Mārtiņš Miltiņš no Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskolas, Estere Appena no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Elīza Ipoļitova no Brocēnu Vidusskolas, Linda Jansone no Liepājas Jāņa Čakstes vidusskolas, Laura Egle no Siguldas Valsts ģimnāzijas un Gustavs Bremmers no RTU Inženierzinātņu vidusskolas.

Pēc uzvaras spēlē RTU Inženierzinātņu vidusskolas audzēknis Gustavs Bremmers saka: “Vēlos pateikties saviem vecākiem par sniegto emocionālo un materiālo atbalstu pasaules izzināšanā un apguvē, kas deva pamatu un joprojām kalpo kā katalizators manai izaugsmei. Nepārprotami sava loma ir manai skolai un lieliskajiem pedagogiem, kas spēj piesaistīt un padziļināt manu interesi konkrētās tēmās. Daļu no pateicības vēlos nodot arī saviem draugiem un skolasbiedriem par neaprakstāmo atbalstu studijā un iedrošinājuma vārdiem pirms raidījuma. Ar tādu atbalstu zaudēt nav iespējams!”

Arī Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkne Laura Egle pateicības vārdus sāk ar pateicību ģimenei: “Gribētu pateikties savai ģimenei par mūžīgu atbalstu un neatlaidīgu mudināšanu mani uz panākumiem. Vecāku padomi un siltie vārdi mani motivēja piedalīties erudīcijas konkursā Gudrs, vēl gudrāks. Jāsaka paldies arī manai klases audzinātājai, kas sniedza man nepieciešamo atbalstu esot man blakus. Liels paldies arī maniem draugiem, kas iedrošināja mani pieteikties un priecājās par manām uzvarām kopā ar mani. Vislielāko pateicību es vēlos izteikt raidījuma Gudrs, vēl gudrāks veidotājiem, kas sniedz jauniešiem šādu skaistu iespēju piedalīties zināšanu konkursā un pierādīt sevi!”

Laura stāsta, ka fināla spēles dienā jutusies pacilāta jau no rīta: “Nevarēju sagaidīt fināla spēli un bija patīkami, ka ierodoties studijā mani sagaidīja tikpat smaidīgi jaunieši un atbalstītāji. Visvairāk atmiņā palicis priecīgais satraukums, ko sajutu, kad uz ekrāna ieraudzīju trešās kārtas rezultātu, kas paziņoja, ka es iekļuvu ceturtajā kārtā, nespēju noticēt savām acīm. Atcerēšos arī visus jaukos dalībniekus ar ko iepazinos spēles laikā!”

Gustavam fināla spēle paliks atmiņā spilgto emociju dēļ: “Ļoti labi atceros savu līdzjutēju sniegto atbalstu un ģimenes locekļu emocijas, uzzinot spēles rezultātu. Neaizmirstami ir arī vairāki jautājumi un pacilātības sajūta, ko izjutu katru reizi, kad spēju atsaukt atmiņā nepieciešamo atbildi.”

Laura 12.klašu finālistiem vēl: “Lai konkurss Gudrs, vēl gudrāks ir jauns sākums vēl spožākai nākotnei!”  

Gustavs ceļa vārdus papildina: “12. klases finālistiem es novēlu veiksmi, spēju atslābt un ar vārdiem neaprakstāmās, pozitīvās emocijas, ko pats esmu guvis no šīs pieredzes!”

"Gudrs, vēl gudrāks" 11.klašu finālu iespējams noskatīties ŠEIT.

"E-klases" sadarbība ar “Vītolu fondu” tiek īstenota jau kopš 2014. gada, kad tika piešķirta pirmā "E-klases" stipendija augstskolās studējošiem. Kopš 2018. gada "E-klase" piešķir stipendijas raidījuma "Gudrs, vēl gudrāks" vidusskolas posma finālistiem. Ik gadu 10. un 11. klašu konkursa finālu dalībnieki katrs saņem 500 eiro lielu stipendiju izaugsmei, savukārt 12. klases fināla dalībnieki - 1000 eiro lielas stipendijas.