PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2025. gada 09. maijs

Einārs, Ervīns, Klāvs

5879.jpeg
Krievijas izglītības uzraudzības pārvalde apkopojusi informāciju par to, kādu izvēles priekšmetu eksāmenus šogad grasās kārtot 11. klašu skolēni. 

Laikraksts Izvestija raksta, ka pati populārākā joprojām ir sabiedrības mācība, taču ekspertus priecējot tas, ka aizvien vairāk un vairāk skolēnu ir gatavi kārtot eksāmenus eksaktajās zinātnēs - fizikā, bioloģijā vai ķīmijā.

Šogad mācības Krievijas vidusskolās beigs vairāk nekā 675 000 skolēnu, kurus gaida vienotais valsts eksāmens. Skolēniem jākārto ne tikai obligātie priekšmeti (krievu valoda un matemātika), bet atkarībā no tā, kādi ir viņu nākotnes studiju plāni, arī vairāki izvēles eksāmeni, kuru rezultāti tiek ņemti vērā, iestājoties augstskolās. Gluži tāpat kā pērn, lielākā daļa skolēnu nolēmuši kārtot vismaz trīs papildu eksāmenus, raksta Izvestija, atsaucoties uz Rosobrnadzor apkopoto statistiku.

Vairāk nekā 420 000 skolēnu nolēmuši kārtot eksāmenu sabiedrības mācībā, kas jau vairākus gadus ir viens no populārākajiem izvēles priekšmetiem Krievijas skolās. Šis eksāmens nepieciešams faktiski visiem, kuri vēlas augstskolā studēt humanitārās zinātnes. Beidzamajos gados otrs populārākais mācību priekšmets bijusi vēsture, taču nu to uz trešo vietu atbīdījusi fizika. Eksāmenu fizikā grasās kārtot 189 000 skolēnu, bet vēsturē - 157 000 skolēnu. Vairāk nekā 141 000 skolēnu nolēmuši kārtot eksāmenu bioloģijā, kas līdz šim nav bijusi populārāko mācību priekšmetu vidū.

Maskavas pilsētas pedagoģiskās universitātes rektors Igors Remorenko (Игорь Реморенко) sarunā ar Izvestija paudis gandarījumu par to, ka skolēni nebaidās kārtot eksāmenus priekšmetos, kas tiek uzskatīti par sarežģītiem. "Pēdējālaikā interese par eksaktajām zinātnēm pieaug. To mēs ievērojām jau pagājušo gad, kad strauji palielinājās to skolēnu skaits, kuri kārto eksāmenus fizikā, bioloģijā vai ķīmijā. Iepriecina tas, ka jaunieši interesējas ne tikai par tādām populārām specialitātēm kā ekonomika vai menedžments, bet arī par tehniskām zinātnēm," sacījis I. Remorenko.

Izglītības eksperte Ļubova Duhaņina (Любовь Духанина), skaidrojot tendenci, atgādinājusi, ka starptautiskā mērogā augstākie reitingi ir tām Krievijas augstskolām, kas piedāvā tā dēvēto tehnisko izglītību. "Pašlaik Krievijā attīstās daudz perspektīvu nozaru, sākot ar atomenerģētiku un beidzot ar biotehnoloģijām”, viņa sacījusi, piebilstot, ka pēc šādiem speciālistiem ir liels pieprasījums, viņiem paveras lieliskas karjeras perspektīvas - jaunieši beidzot to ir sapratuši.