PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

10179.jpeg
Foto: lentolo / 123RF
Sācies mācību portāla FIZMIX.LV konkursa “Viļņa efekts” noslēdzošais etaps – par fizikas tēmu izveidoto video izvērtēšana

Līdz 22. maijam ikviens aicināts nobalsot par sev tīkamāko konkursa darbu vai tieši savu skolas komandu, palīdzot dalībniekiem tikt pie kārotās balvas – grupas “Olas” koncerta šī mācību gada pēdējā dienā savā skolā. Paralēli skatītāju balsojumam, konkursa darbus vērtēs arī žūrija, informē Egija Saļņikova, projekta “Viļņa efekts” sabiedrisko attiecību speciāliste.

Konkursa dalībnieki savu darbu ir paveikuši - izveidojuši un iesnieguši video, kas demonstrē “ķēdes reakcijas” kustību jeb viļņu izplatīšanos laikā un telpā. Par galveno balvu – grupas “Olas” koncertu šī mācību gada pēdējā dienā, cīnīsies Tukuma Raiņa ģimnāzija, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola, Majoru vidusskola, Aizputes vidusskola, Salaspils 1. vidusskola, Siguldas 1. pamatskola, Daugavpils 10. Vidusskola, Spoģu vidusskola, Brocēnu vidusskola, Ciblas vidusskola, Daugavpils 10. vidusskola, Palsmanes pamatskola, Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, Tukuma 2. pamatskola, Rīgas Ostvalda vidusskola, Skaistkalnes vidusskola, Viesītes vidusskola, Priekules vidusskola, un PIKC "Daugavpils tehnikums".

Balsot par radošāko, interesantāko vai tieši savas skolas video iespējams mācību portāla FIZMIX.LV mājaslapā. Lai nobalsotu, jābūt reģistrētam portāla lietotājam. No vienas IP adreses iespējams nobalsot vienu reizi dienā. Balsošana tiks slēgta 22. maijā pulksten 24.00.

Skolēnu “ķēdes reakcijas” video paralēli skatītājiem vērtēs arī FIZMIX.LV žūrija, tādejādi 50% rezultāta veidos skatītāju balsojums, bet otru pusi – ekspertu vērtējums. Žūriju pārstāv blogere Sindija Lozgačova, “Jauno fiziķu skolas” vadītāja Virgīnija Liepiņa un deju studijas “Ritms” vadītāja Elīna Gaitjukeviča.

Konkursa “Viļņa efekts” uzvarētājs, tiks paziņots 25. maijā mācību portāla FIZMIX.LV konkursa mājaslapā, konkursa sociālajos tīklos, kā arī ar mediju starpniecību.

FIZMIX.LV ir AS “Latvenergo” veidots mācību portāls, kas piedāvā labāko iespēja izprast fiziku aizraujošā un interesantā veidā. Portāla saturu veido jomas speciālisti – fizikas skolotāji un zinātnieki, kuriem ir izglītība gan fizikā, gan pieredze kādā citā nozarē, kas palīdz nodrošināt tēmu izklāsta radošumu un daudzpusību. Sadarbojamies arī ar vadošajiem Latvijas uzņēmumiem un lielākajām Latvijas universitātēm. Papildus aktīvai darbībai portālā, FIZMIX.LV komanda veido interaktīvas darbnīcas skolās, kā arī piedalās dažādos pasākumos.