PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

D vitamīns  – svarīgs mazo ķiparu imunitātei un organisma attīstībai
D vitamīns – svarīgs mazo ķiparu imunitātei un organisma attīstībai
Foto: D3 vitamīns
Kopš mans Olivers (4) iet dārziņā, rudens/ziemas/arī pavasara sezona mūsmājās ir nebeidzamu rūpju pilna – vismaz reizi mēnesī mazais ir saaukstējies vai no dārziņa biedriem saķēris kādu vīrusu, kas nozīmē, ka arī man jāsēž mājās, un darba pienākumu gūzma tikmēr veļas jau pāri galvai. Arī tagad, janvāra beigās, dēlam atkal ir kaut kāds vīruss – puņķi, klepus un pat neliela temperatūra…

Norūpējusies par biežo slimošanu, jau atkal abi devāmies vizītē pie ģimenes ārsta. Uzklausījis mūsu sūdzību, dakteris vien noteica, ka bērnudārzs ir vide, kur dažādi vīrusi un elpceļu infekciju slimības izplatās īpaši strauji, tāpēc ir ļoti būtiski stiprināt bērna spējas tām pretoties, un atgādināja kādu vienkāršu, bet svarīgu noteikumu – regulāru un pietiekamu D vitamīna uzņemšanu!

Uzrakstījis nosūtījumu veikt pilnu asins ainu, dakteris īpaši akcentēja, ka Oliveram ir nepieciešams pārbaudīt arī D vitamīna līmeni. Viņš pat sarāja mani, ka tas līdz šim vēl nav izdarīts, atgādinot, ka Latvijā D vitamīns obligāti ir jālieto katru dienu – vismaz no augusta beigām līdz jūnija sākumam.

Ģimenes ārsts zināja teikt, ka SIA “Centrālā laboratorija” analīžu datu apkopojums par 2021. gadu liecina, ka 60 procentiem bērnu vecumā no 3 līdz 16 gadiem kopējais D vitamīna līmenis asinīs ir zem normas – mazāk nekā 30 ng/ml un nebūs nekāds brīnums, ja arī Olivers iekļausies šajā statistikā.

Nodevām analīzes un, patiesi, Oliveram ir D vitamīna deficīts – vien 15 ng/ml. Visticamāk, tas arī ir pie vainas biežajai slimošanai. Satraukusies par dēla analīžu “mazajiem cipariem”, sāku pētīt internetā, kāpēc bērniem ir nepieciešams D vitamīns un kāda ir tā nozīme imūnsistēmas spēcināšanai un bērna augšanai.

Izrādās, tam ir galvenā loma, palīdzot bērniem augt un būt veseliem. D vitamīns atbalsta kaulu veselību, nodrošinot, ka organisms absorbē un saglabā pietiekami daudz kalcija un fosfora, kas ir būtiski kaulu stiprināšanai un rahīta profilaksei. Attiecīgi D vitamīna deficīts palielina kaulu lūzumu risku. Tāpat D vitamīnam ir liela nozīme arī nervu sistēmas veselības atbalstam, kā arī tas stiprina imunitāti un aizsardzību pret infekcijām. [1]

Tik tālu nu būtu skaidrs – manam Oliveram ir nepieciešams papildus uzņemt D3 vitamīnu. Tikai kādu no aptieku plašā piedāvājumu klāsta izvēlēties – pilienu, kapsulu, tablešu vai spreja formā? Un kura vitamīna “piegādes” metode ir tāda, ko organisms spēj efektīvi izmantot kā imunitātes stiprinātāju? Ar šādiem jautājumiem vērsos pie citām mammām kādā no “Facebook” māmiņu forumiem, un lielākā daļa ieteica Latvijas farmācijas zīmola LYL love your life® produktu LYLsunD3 KID, kas ir drošs D3 vitamīns pašiem mazākajiem (no 1 līdz 7 gadu vecumam).

Mazuļu mammas zināja teikt, ka Latvijā veikti jau četri apjomīgi pētījumi, kas apliecina, ka šis dabiskais D3 vitamīns, kas ir izsmidzināmas mikroemulsijas veidā, nodrošina D vitamīna līmeņa pieaugumu asinīs par 132% viena mēneša laikā! Dažas akcentēja, ka tas ir 100% dabisks produkts, brīvs no krāsvielām un ĢMO, lietošanā drošs un ērti uzņemams D3 vitamīns (tikai viens pūtiens zem mēles ir tieši 600SV, kas ir ikdienas deva), turklāt ar dabisku apelsīnu garšu un dabisku saldinātāju – ksilītu, kas savukārt kalpo mutes un zobiņu veselībai. Bērnam patikšot.

Nolēmu papētīt internetā, kas ir LYLsunD3 un atradu pētījumus, kas pierāda, ka tas ir D3 vitamīns ar zinātniski pierādītu augstāko iedarbības efektivitāti starp līdzīgiem D3 vitamīna produktiem tirgū, tostarp arī recepšu zāļu kategorijā. Piemēram, uzsūkšanās jaudā, pēc laboratoriskiem pētījumiem, LYLsunD3 apmēram četras reizes pārspēj citus tirgū esošos D vitamīnus spreja formā uz eļļas un ūdens bāzes; LYLsunD3 piecās dienās normalizē kopējā D vitamīna līmeni asinīs, panākot korektu imūnsistēmas atbildi, lai mazinātu vīrusa izraisītas infekcijas saslimšanas smagumu; tam ir pierādīta efektivitāte, atveseļojoties pēc elpceļu infekcijām.

Citas mammas vēl piebilda, LYLsunD3 spreja flakons ir paredzēts līdz 125 lietošanas reizēm jeb četriem lietošanas mēnešiem, kas ir arī finansiāli izdevīgi.

Es, protams, vēl sazinājos ar ģimenes ārstu, lai pārliecinātos, vai varu dot mazajam LYLsunD3 KID spreju, un viņš apstiprināja, ka tas tiešām ir labākais veids, kā mazulim ātrā laikā pacelt D vitamīna līmeni asinīs. Viņš vēl piebilda, ka ir svarīgi D3 uzņemt kā monovitamīnu.

Dakteris ieteica arī man pašai profilaktiski uzņemt LYLsunD3, tikai to, kas paredzēts lietošanai pieaugušajiem - 2000SV vai pat 4000SV, ja iepriekš D vitamīnu neesmu uzņēmusi. Jo nesenajā vizītē viņš bija “notestējis” arī manu veselību, un bija pamanījis uzkrājušos pārgurumu… Un viņam ir taisnība – rūpējoties par sava mazuļa veselību un ar augsto atbildības sajūtu, darba pienākumus pildot, par sevi biju piemirsusi…

Tad nu devos uz aptieku, lai iegādātos LYLsunD3 – gan Oliveram, gan sev. Jau nedēļu to lietojam un mans secinājums: tas tiešām ir ļoti ērts lietošanā, un mazajam arī patīk, jo garšīgs. Nu jau puika ik rītu pats atceras, ka pēc brokastīm mutē jāiepūš apelsīnu garšas vitamīns. Tikai viens pūtiens zem mēles vai vaiga iekšpusē jeb regulāra un pietiekama D vitamīna uzņemšana – tā mūsmājās tagad ir ikdiena. Un es ļoti ceru, ka par ikdienu kļūs arī labāka veselība, spēcīgāka imunitāte un spēja pretoties visiem nepatīkamajiem vīrusiem.

Lai visiem mazajiem ķipariem bērnudārza gaitas iet roku rokā ar LYLsunD3 KID un stipru veselību, dzīvesprieku un veselīgu augošā organisma attīstību! Šobrīd LYLsunD3 KID pieejams www.lyl.eu, aptiekās un interneta aptiekās ar atlaidi līdz 50%. 

Reklāmraksts