Spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 10.klašu finālā uzvarēja Amēlija Čeiča, kas pēc uzvaras saka: “Pirmkārt, noteikti jāpasaka paldies visiem skolotājiem, kas katru dienu iemāca kaut ko jaunu. Protams, man daži priekšmeti interesē vairāk nekā citi, tomēr tiešām novērtēju katru mācību stundu un cenšos tajā saskatīt kaut ko interesantu un aktuālu.

Paldies gribu pateikt arī manai ģimenei, kas vienmēr atbalsta un tic maniem spēkiem pat tad, kad es pati par tiem neesmu tik pārliecināta! Paldies par to, ka iemācījāt man būt zinātkārai un mērķtiecīgai un par to, ka vienmēr varam padiskutēt par kādām aktuālām tēmām (diskusijas vienmēr, protams, ir visinteresantākās tad, kad mūsu viedokļi atšķiras), kas noteikti palīdz izprast un uzzināt daudz ko jaunu!

Paldies vajag pateikt arī internetam, it īpaši YouTube. Sociālajos tīklos laiku var pavadīt daudzos veidos, bet nevar noliegt, ka ir iespēja arī daudz ko iemācīties. Spēlē daudzas atbildes atcerējos tieši no kāda sen vai ne tik sen redzēta video! YouTube noteikti ir tā vieta, kur ļoti labi var paplašināt savas zināšanas izklaidējošā un jautrā veidā.

Vislielākais paldies visiem dalībniekiem, kurus bija iespēja iepazīt! Pusfināls bija klātienē, tā kā tur sanāca vairāk parunāt, bet priecājos iepazīties arī fināla spēlē! Jūs visi padarījāt spēli ļoti jautru, un bija sajūta, ka tā ir nevis sacensība, bet gan forša izklaide kopā ar draugiem. Ceru, ka jūs vēl kaut kad satikšu!”

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Gustavs Ģēģeris finālā izcīnīja otro vietu: “Vēlos pateikt “paldies” visiem pārējiem spēles dalībniekiem, spēles vadītājiem, kā arī fizikas skolotājai, kas pēdējā vakarā pirms pieteikšanās termiņa “piebikstīja” un ieteica pieteikties.”

No fināla spēles Amēlijai visvairāk atmiņā iespiedies jautājums par Āzijas valsti, kas atrodas Persijas līcī un kuras galvaspilsētā Dohā notiks FIFA Pasaules kauss. “Man ļoti patīk ģeogrāfija, tāpēc bija forši, ka varēju izmantot ģeogrāfijas zināšanas, lai atbildētu uz kādu jautājumu. No pusfināla 4. kārtas spilgti atceros jautājumu par putnu, kurš esot sociālais parazīts. Droši vien mēs vēl ilgi atcerēsimies, ka pareizā atbilde ir dzeguze!” stāsta Amēlija. Savukārt Gustavs joprojām atceras pusfināla jautājumu par Maurīcija Katelāna mākslas darbu – banānu, kas ar līmlenti pielīmēts sienai: “Pirms spēles biju redzējis līdzīgus attēlus, taču nezināju, ka tas ir mākslas darbs un ka tas pārdots par 120 tūkstošiem dolāru.”

Amēlija vēl nav izlēmusi, kur izmantos E – klases piešķirto stipendiju, bet plāno, ka daļu noteikti izlietos daudz un dažādu grāmatu iegādei. “Iespējams, daļu stipendijas ieguldīšu arī mūzikā. Apmeklēju YAMAHA mūzikas skolu un iespēja iegādāties jaunu ģitāru vai kādu citu instrumentu noteikti izklausās ļoti labi un noderīgi,” stāsta Amēlija.

Arī Gustavs vēl tikai plāno, kā rīkoties ar iegūto stipendiju: “Tā kā nodarbojos ar programmēšanu, vēlētos izmantot stipendiju programmēšanas prasmju attīstībai. Vēl neesmu izlēmis, bet, visticamāk, varētu iegādāties jaunu datoru, jo mans pašreizējais dators ir pārāk vecs, lai “pavilktu” pats sevi.”

10.klašu fināla uzvarētāju novēlējumi 11. un 12.klašu finālistiem

Amēlija: “11.un 12. klašu finālistiem novēlu veiksmi, jo tā, manuprāt, ir noteicošā šajā spēlē! Padomus dot ir grūti, jo katra spēle ir atšķirīga, bet es pati centos būt pārliecināta, izvēlēties tās atbildes, kas man likās vispareizākās, un pārāk daudz nepārdomāt, jo tad bieži sanāk aizdomāties nepareizos virzienos. Mani klasesbiedri teica, ka "ja atbildi galīgi nezina, tad jāspiež visas pogas reizē, un jāļauj veiksmei noteikt, vai beigās būs pareizi vai nē". Zinātniski pierādīti šie padomi nav, bet izskatās, ka man nostrādāja!”

Gustavs: “11. un 12. klašu finālistiem iesaku neuztraukties, bet brīvi pavadīt laiku, jo sasprindzinoties ne tikai sliktāk veicas spēlē, bet arī pats sliktāk izskatās kamerā. Iesaku arī gan spēles laikā, gan pēc tās komunicēt ar citiem dalībniekiem un līdzjutējiem, jo spēle ir labs veids, kā iegūt jaunus draugus.”