PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Emīlija

“Jauno satiksmes dalībnieku forums” ar devīzi #braucdroši Latvijas skolēnus pulcē arī šogad!
“Jauno satiksmes dalībnieku forums” ar devīzi #braucdroši Latvijas skolēnus pulcē arī šogad!
Foto: CSDD

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) aicina piedalīties “Jauno satiksmes dalībnieku forumā” un kļūt par zinošiem, atbildīgiem un prasmīgiem jaunajiem satiksmes dalībniekiem.

“Jauno satiksmes dalībnieku forumā” aicināti piedalīties skolēni vecumā no 9 līdz 12 gadiem, lai apgūtu un pārbaudītu teorētiskās zināšanas par satiksmes drošību un noteikumiem, pirmās palīdzības sniegšanu un velosipēda tehnisko uzbūvi, kā arī pilnveidotu velosipēda vadīšanas prasmes īpaši izveidotās pārbaudījumu trasēs.

Foruma pirmās kārtas reģionālās sacensības norisināsies visā Latvijā. Noslēdzoties 1. kārtai, 196 labākos jaunos satiksmes dalībniekus un viņu atbalstītājus sagaidīsim Foruma finālā Rīgā 31. maijā! Labākie 16 fināla dalībnieki kļūs par Latvijas izlases kandidātiem un pretendēs uz iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l' Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās (The European Traffic Education Contest).

“Jauno satiksmes dalībnieku forums” norisināsies četrās kārtās:

1. kārta –  reģionālās sacensības visā Latvijā laikā no 29. aprīļa līdz 17. maijam;

2. kārta –  Latvijas fināla sacensības Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā 31. maijā;

3. kārta –  Latvijas jauno velosipēdistu izlases veidošana un sagatavošana dalībai FIA Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās;

4. kārta –  Latvijas izlases dalība FIA Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās 19.‑22. septembrī Parīzē, Francijā.

Latvijas komandas Eiropā startējušas ar ievērojamiem panākumiem – Latvijas izlase vairākkārt kāpusi uz goda pjedestāla, saņemot gan zelta (Čehija, 2016; Albānija, 2017), gan sudraba (Ungārija, 2018; Horvātija, 2022; Melnkalne, 2023), gan arī bronzas (Austrija, 2015) medaļas. Arī šogad jebkuram Latvijas skolēnam ir iespēja kļūt par Latvijas izlases dalībnieku un izcīnīt Eiropas godalgas.

Aicinām iepazīties ar “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” sacensību un vērtēšanas nolikumu, kur aprakstīta sacensību norise, dalībnieku kvalifikācijas nosacījumi, kā arī sacensību praktiskie un teorētiskie pārbaudījumi.

Plašāka informācija par projektu atrodama TE.

Reģistrācija 1. kārtas sacensībām TE. Vēršam uzmanību, ka reģistrācija Foruma 1. kārtas sacensībām noslēgsies ne vēlāk kā divas dienas pirms sacensību sākuma, atbilstoši 1. kārtas sacensību norises grafikam.

“Jauno satiksmes dalībnieku forumu” organizē CSDD sadarbībā Latvijas Automoto biedrību (LAMB), un tas tiek finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) kontā.

Papildu informācija:

“Jauno satiksmes dalībnieku forums” organizatoru pārstāvis: Normunds Bērzs.

Tālrunis: +371 29 254 399; e-pasts: [email protected]

 

Reklāmraksts