PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. aprīlis

Anastasija, Marģers

11817.jpeg
Foto: wavebreakmediamicro / 123RF
Jautājumu par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studentu pārņemšanu Latvijas Universitāte (LU) cer atrisināt līdz Līgo svētkiem.

Kā pastāstīja LU pārstāvis, RPIVA likvidācijas komisijas loceklis Jānis Stonis, iecerēts RPIVA pievienošanu LU īstenot ātrākos termiņos, nekā to paredz Ministru kabineta rīkojums, lai laikus ieviestu skaidrību par nākamā akadēmiskā gada norisi.

"Termiņiem jābūt ātrākiem. Ļoti optimistiskā gadījumā studentu un akadēmiskā personāla pārņemšana jānokārto līdz jūlija vidum vai beigām," teica J.Stonis.

Viņš norādīja, ka ar studentu pārņemšanu LU vēlas tikt skaidrībā jau līdz Līgo, savukārt ar akadēmiskā personāla pārņemšanu - līdz jūlija vidum. Tad, kad LU būs skaidrs, cik daudz studentu būs jāpārņem, varēs plānot arī akadēmiskā personāla slodzes.

Ministru kabineta rīkojums nosaka visu studentu un mācībspēku, izņemot to, kuri studē un pasniedz mūzikas un dejas programmās, pārņemšanu LU. Pagaidām gan neesot skaidrs, cik plaša varētu būt pārējā personāla pārņemšana, taču jau tagad varot teikt, ka, visticamāk, viss apkalpojošais personāls LU nebūs vajadzīgs. Stonis skaidroja, ka vēl tiks apkopota informācija par to, cik liels ir, piemēram, apkopēju, apsargu daudzums RPIVA, lai varētu secināt, kādā apjomā LU var pārņemt šos cilvēkus, informē aģentūra LETA.

Kā ziņots, valdība pēc ilgstošām diskusijām pieņēma lēmumu 1.oktobrī likvidēt RPIVA, to pievienojot LU.