PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

10804.jpeg
Rīgas skolu aktīvākos skolēnus aicina piedalīties konferencē "Skola - līdzdalības starts atbildīgai sabiedrībai".

Konferencē aicināti piedalīties arī  skolēnu pašpārvalžu konsultanti un izglītības iestāžu administrācijas pārstāvji, pasākums notiks 23.novembrī no plkst.13 Pamatskolas "Rīdze" (Kr. Valdemāra iela 2) telpās, informē Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja.

Konferenci organizē, lai savstarpēji dalītos ar skolēnu pašpārvalžu darbības labās prakses piemēriem, lai dalībniekiem dotu iespēju apmeklēt kādu no piecām darba grupām, kurās tiks meklēti efektīvi risinājumi skolēnu pašpārvalžu attīstībai Rīgas skolās , kā arī, lai analizētu jauniešu iespējas iesaistīties Latvijas simtgades svinību programmas īstenošanā. Konferenci atklās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

Pasākumā par jauniešu iespēju iesaistīties Latvijas simtgades svinību programmas īstenošanā runās Baiba Šmite - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) Kultūras pārvaldes priekšniece un Ivars Balamovskis - RD IKSD Izglītības pārvaldes priekšnieks. Savukārt ar pieredzi skolēnu pašpārvalžu efektīvas darbības nodrošināšanā dalīsies Rīgas 25.vidusskolas skolēni un skolas direktores vietniece Irīda Morozova. Klātesošie varēs uzzināt arī par to, kā īstenot pārdrošus mērķus, kā darīt un nebaidīties, un par to konferencē stāstīs Raimonds Elbakjans - kustības "Ghetto Games" dibinātājs un Aija Tūna - Latvijas valsts simtgades biroja izglītības un jauniešu projektu vadītāja.

Darba grupās dalībnieki runās, kā īstenot veiksmīgu komunikāciju ar jauniešiem un kā iesaistīties Latvijas simtgades pasākumos, kā veidot brīvprātīgā darba sistēmu izglītības iestādē, kā līdzdarboties pilsētas mēroga aktivitātēs un kā skolu pašpārvaldēm sadarboties starpskolu līmenī.

Konferences darba kārtība un pieteikšanās veidlapa pieejama tīmekļa vietnē sadaļā "Jaunatnes lietas". Pieteikties konferencei iespējams līdz 17.novembrim. Tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, tad no vienas skolas var pieteikt ne vairāk kā divus skolēnus.

Konferenci organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Papildinformācija par konferences norisi var saņemt pie Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Jaunatnes nodaļas vadītāja Dmitrija Zvereva pa tālruni 671818499 vai e-pastu: [email protected].