PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

Projekta “Lielo datu vadīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju drošības pārvaldības risinājuma izstrāde (BICTSeMS)” aktualitātes
Projekta “Lielo datu vadīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju drošības pārvaldības risinājuma izstrāde (BICTSeMS)” aktualitātes
Foto: pexels
SIA “Izglītības sistēmas” izstrādā mākslīgā intelekta un lielo datu vadītu reālā laika IKT drošības pārvaldības risinājumu BICTSeMS, kas nodrošinās pilna apmēra tīkla datu un serveru žurnālfailu analīzi, noderīgas informācijas izgūšanu no nestrukturētiem un daļēji strukturētiem datiem, kā arī drošības pārvaldības labo prakšu repozitorija izveidi un uz to balstītas rekomendācijas draudu novēršanai.

Risinājums primāri būs piemērots datu centru pārvaldītājiem un mākoņpakalpojumu sniedzējiem savu sistēmu drošības pārvaldībai, tādā veidā palīdzot sniegt augstākas kvalitātes un drošības pakalpojumus saviem klientiem. Risinājuma prototipa izstrādei un testēšanai tika izmantota eksperimentāla vide, ko nodrošināja datu centra pakalpojuma sniedzējs SIA “Digitālās Ekonomikas Attīstības Centrs”.

“Šī projekta mērķis ir izstrādāt reāli strādājošu risinājumu, kas ļautu identificēt arī iepriekš nezināmus draudus, balstoties uz mašīnapmācības rezultātā identificētiem marķieriem tīkla datos, serveru žurnālos un novirzēs no bāzes līnijām. Risinājums spēs nodrošināt automatizētu incidentu novēršanu, samazinot reakcijas laiku un ļaujot reducēt cilvēkfaktora riskus. Izstrādāto risinājumu ir plānots izmantot gan uzņēmumam piederošās skolvadības sistēmas - “E-klase” monitoringa un drošības pārvaldības iespēju uzlabošanai, gan arī kā jaunu pakalpojumu to licences formā piedāvājot datu centru pārvaldītājiem un citiem mākoņpakalpojumu sniedzējiem”, stāsta SIA “Izglītības sistēmas” valdes priekšsēdētājs Jānis Kaģis.

Paredzams, ka risinājuma prototipu varēs izmantot, lai radītu drošības pārvaldības risinājumus arī citās specifiskās vidēs (finanšu, apdrošināšanas, veselības aprūpes, mobilo sakaru u.tml.).

Projektu “Lielo datu vadīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju drošības pārvaldības risinājuma izstrāde (BICTSeMS)” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Projekta Nr. 1.1.1.1/20/A/020.

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB.png