PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

Latvijas Banka rīko konferenci skolotājiem "Vai dzīvei virtuālajā realitātē nepieciešama finanšu pratība?"
Latvijas Banka rīko konferenci skolotājiem "Vai dzīvei virtuālajā realitātē nepieciešama finanšu pratība?"
Foto: Latvijas Banka
Latvijas Banka sadarbībā ar Banku augstskolu arī šogad rīko gadskārtējo izglītojošo forumu skolotājiem par aktualitātēm ekonomikā. Šogad, Latvijas Bankas simtgades un Banku augstskolas 30 gadu jubilejas gadā, tradicionālais seminārs pārtaps plašākā konferencē "Vai dzīvei virtuālajā realitātē nepieciešama finanšu pratība? Aktualitātes ekonomikā un Latvijas Bankas 100 gadu pieredzes stāsts".

Konference notiks 24. augustā plkst. 10.00–16.30 Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Zinātņu mājā Rīgā, Jelgavas ielā 3.

Tradicionāli, jau devīto reizi, uzsākot jauno mācību gadu, Latvijas Banka aicina skolotājus tikties ar kolēģiem un pieredzējušiem nozares ekspertiem, lai papildinātu savas zināšanas par aktuālo ekonomikā un finanšu pratībā. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Banku augstskolu, kas ir viena no vadošajām finanšu un uzņēmējdarbības augstskolām Latvijā un šogad atzīmē 30 gadu jubileju.

Konferencei būs četras daļas ar dažādu noderīgu un iedvesmojošu saturu, kas domāts gan sākumskolas un pamatskolas, gan vidusskolas skolotājiem.

Konferences 1. daļā skolotājus sveiks Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Par Latvijas Bankas simt gadu pieredzi un ieguldījumu Latvijas sabiedrības finanšu pratībā stāstīs LU Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Ineta Lipša, ar aktualitātēm paaudžu mijiedarbībā un naudas prasmēm digitālajā vidē iepazīstinās Banku augstskolas rektore Līga Peiseniece.

Pasākuma 2. daļā norisināsies paneļdiskusija, kurā seši eksperti centīsies rast atbildes, kā veicināt jauniešu finanšu pratības kultūru digitālajā vidē. Diskusijā piedalīsies LU profesore, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes zinātņu prodekāne Zanda Rubene, Banku augstskolas padomes loceklis Andris Nātriņš, Rīgas Stradiņa universitātes pētnieks, sociālantropologs Andris Saulītis, Latvijas Drošāka interneta centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane un Saulkrastu vidusskolas sociālo zinību un ekonomikas skolotāja Marina Skļara. Diskusiju vadīs Latvijas Darba devēju konfederācijas izglītības un nodarbinātības eksperts Rihards Blese.

Konferences 3. daļā trijās radošajās darbnīcās skolotājiem būs iespēja gūt praktiskas idejas mācību darbam stundās un pirmajiem iepazīties ar jauniem digitālā mācību līdzekļa "Mana ekonomika" metodiskajiem materiāliem. Pasākuma laikā varēs saņemt praktiskus padomus par budžeta plānošanu un apdrošināšanu, iepazīties ar ekonomikas aktualitātēm Latvijā un pasaulē, paskatīties uz naudu caur dizaina un mākslas prizmu un doties ceļojumā uz virtuālās realitātes ekonomikas kabinetu.

Dienas noslēgumā par ceļu mūzikas biznesa pasaulē sarunāsies biedrības "Junior Achievement Latvia" valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns un jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga.

Pilna konferences programma šeit.

Konferencē aicināti piedalīties 1.–12. klases sociālās un pilsoniskās jomas skolotāji un citi interesanti. Pieteikšanās – līdz 14. augustam Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības vietnē naudasskola.lv. Dalība konferencē bez maksas, dalībnieku skaits ierobežots.

Šis tradicionālais Latvijas Bankas pasākums ir kā atskaites punkts pirms jaunā mācību gada, lai skolotājiem palīdzētu pārrunāt ar skolēniem apgūstamo mācību vielu, pamatojoties uz aktuālajām norisēm. Latvijas Banka īsteno dažādas izglītojošās aktivitātes, lai uzlabotu ikviena indivīda, kā arī sabiedrības kopumā izpratni par personisko finanšu prasmīgu pārvaldīšanu un likumsakarībām, kas ietekmē tautsaimniecības attīstību un ienākumu kāpumu. Iedzīvotāju izpratnes veicināšanā būtiska loma ir skolotājiem, kuri skolēniem sniedz ieskatu tautsaimniecības norisēs un ekonomikas likumsakarībās. Kā rāda aptaujas un diskusijas, sociālo zinību skolotājiem ir ļoti nepieciešams papildu atbalsts mācību satura veidošanā, un Latvijas Banka šajā ziņā ir nozīmīgākais institucionāla atbalsta sniedzējs.