PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

Meklē nākamo Latvijas ANO Jauniešu delegātu
Meklē nākamo Latvijas ANO Jauniešu delegātu
Foto: pixabay
Jauniešu nevalstiskā organizācija "Klubs "Māja"- jaunatne vienotai Eiropai" izsludinājusi konkursu jauniešiem vecumā no 18 līdz 26 gadiem, lai atrastu nākamo Latvijas Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Jauniešu delegātu.

Pēc organizācijas sniegtās informācijas aģentūrai LETA, konkurss norisināsies trīs kārtās. Pirmā kārta, kurā jauniešiem ir jāiesniedz savs dzīvesgājums un motivācijas vēstule, norisināsies no 25.maija līdz 15.jūnijam.

Jaunieši tiek aicināti savus pieteikumus nosūtīt uz e-pasta adresi "[email protected]", un pretendenti, kuri sevi būs vislabāk parādījuši, tiks aicināti uz interviju un zināšanu pārbaudi jeb otro konkursa kārtu.

Organizācijā uzsvēra, ka ANO Jauniešu delegātu programma ir ANO iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību savas valsts pārvaldē, kā arī informēt jauniešus par ANO aktualitātēm. Vienlaikus uzsvērts, ka ANO Jauniešu delegāts ir daļa no savas valsts delegācijas ANO rīkotajos pasākumos.

"Jaunieša loma valsts delegācijā ir sniegt savu redzējumu ar jaunatni saistītās jomās, palīdzēt valsts delegācijai savu iespēju un prasmju robežās, kā arī veidot sadarbību ar citu valstu jauniešu delegātiem," norādīja jauniešu organizācijā.

Šajā konkursā ir aicināti piedalīties visi jaunieši, kuriem ir interese un pieredze skolēnu, studentu pašpārvaldēs, jauniešu nevalstiskajās organizācijās vai cita veida pieredze jauniešu līdzdalības veicināšanā.

Organizācijā atklāja, ka izvēlētajam jaunietim delegāta mandāts tiks uzticēts uz vienu gadu, kura laikā tam būs iespēja iepazīties ar Latvijas delegāciju darbu, kā arī tā pienākumos ietilps vienaudžu informēšana par ANO aktualitātēm un to viedokļu, ideju uzklausīšana, kā arī būs jāsadarbojas ar citu valstu delegātiem.

Latvijas ANO Jauniešu delegāts veic savus pienākumus brīvprātīgi.

Projekts īstenots sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Ārlietu ministriju, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un citiem sadarbības partneriem.