PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 16. aprīlis

Alfs, Bernadeta, Mintauts

Pagarinot brīvlaiku jaunāko klašu skolēniem, tiks pagarināts arī mācību gads
Pagarinot brīvlaiku jaunāko klašu skolēniem, tiks pagarināts arī mācību gads
Foto: pexels
Covid-19 izplatības dēļ atkārtoti pagarinot skolēnu ziemas brīvlaiku jaunāko klašu skolēniem, vienlaikus tiks pagarināts arī mācību gads vasarā, otrdien pēc valdības sēdes aģentūrai LETA skaidroja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

"Līdz 25.janvārim paliksim to pašu ierobežojumu varā - attālinātās mācības 7.-12.klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem. 1.-4.klasei būs ilgāks brīvlaiks, bet tas rezultēsies arī ar mācību gada pagarinājumu," informēja Šuplinska.

Attiecībā uz 5.-6.klašu skolēniem un to, vai atsākt šo skolēnu izglītošanas procesu, vēl tiks lemts, taču ministre pieļāva, ka minēto klašu skolēni varētu jau nākamajā nedēļā atsākt mācības attālināti.

Šuplinska aģentūrai LETA uzsvēra, ka Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanai būtu jāsākas ar to mazināšanu tieši izglītības sektorā.

Tāpat valdība konceptuāli lēma turpināt projekta "Tava klase" filmēšanu, kā arī paredzēt atbalsta mehānismus "pilnīgi visa līmeņa pedagogiem attālināto mācību nodrošināšanai".

Šuplinska skaidroja, ka Izglītības un zinātnes ministrija jau vairākas reizes rosinājusi ieviest atbalsta mehānismus dažādu grupu pedagogiem, taču jautājums netika atrisināts kritēriju trūkuma dēļ. "Pedagogiem nav tik vienkārši saskaitīt virsstundas kā, piemēram, mediķiem," aģentūrai LETApauda Šuplinska. Piektdien, 8.janvārī, paredzēta darba grupas sēde, kurā tiks spriests par šādu kritēriju izstrādi, pēc kā sekotu arī jautājumi par "atbalsta apmēru finanšu mērogā", informēja Šuplinska.