PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

Pediatre iesaka, kā skolēnam saglabāt augstas koncentrēšanās spējas un dzīvesprieku?
Pediatre iesaka, kā skolēnam saglabāt augstas koncentrēšanās spējas un dzīvesprieku?
Foto: LYL love your life®

Tikko ir beidzies skolēnu brīvlaiks un gribas cerēt, ka skolnieciņi ir kārtīgi atpūtušies un gatavi pēdējam mācību posmam šajā semestrī. Tomēr pie mums pavasaris ir mānīgs – dažādas vīrusu saslimšanas aktivizējas un bērni kopumā ir fiziski ļoti noguruši pēc garās ziemas. Tāpat mazajiem ir jūtams satraukums par atzīmēm, kādas būs pārbaudes darbiņos gada beigās. Tāpēc devāmies aprunāties par to, vai ir iespējams noturēt bērna mentālās un fiziskās spējas otrajā mācību semestrī, ar pediatri Polīnu Popeiko.

Pediatre sniedz vērā ņemamus ieteikumus, kas dod rīcības plānu vecākiem, kā risināt šo problēmu. Viņa uzsver, ka nepieciešama holistiska pieeja, kas veicina fizisko veselību, garīgo labklājību un akadēmiskos panākumus.

Pediatri uzskata, ka bērna veselības veicināšana ietver ne tikai esošo veselības problēmu risināšanu, bet arī preventīvu pasākumu īstenošanu, lai aizsargātu pret saslimšanām. Te ir daži ārstes ieteikumi, kā vecāki var atbalstīt bērnus šajā laikā:

1.     Apmācīt bērnu ievērot pareizus higiēnas paradumus, piemēram, regulāri mazgāt rokas un izvairīties no cieša kontakta ar slimiem cilvēkiem.

2.     Palīdzēt tikt galā ar stresu un pārdzīvojumiem, iespējams samazināt ārpus skolas nodarbību slodzi vai regulāri pārrunāt situācijas, kas bērnam liek satraukties.

3.     Veicināt sabalansētu uzturu, kas bagāts ar barības vielām, kas atbalsta imūnsistēmu un vispārējo veselību, tostarp omega-3 taukskābes, kas atrodamas treknajās zivīs, linsēklās un valriekstos un, protams, uztura bagātinātājos, kā krila eļļā, piemēram, bērniem patiks Latvijas farmācijas zīmola LYL love your life® piedāvātie LYL Krill Oil KID lācīši.

4.     Veicināt regulāras fiziskās aktivitātes, lai uzturētu veselīgu imūnsistēmu un vispārējo labsajūtu, samazinātu aptaukošanās risku un uzlabotu sirds un asinsvadu veselību.

5.     Veicināt veselīga miega paradumus, gulētiešanas rutīnas izveidošana un pietekams miega ilgums, palīdz stiprināt bērnu imūnsistēmu un samazina infekciju risku.

Vecāki nevar pildīt mājas darbus bērna vietā, bet viņam vakaros pēc skolas grūti koncentrēties, kā mēs varam palīdzēt?

Vecākiem vajag rosināt bērnā vēlmi patstāvīgi izprast mācību vielu un uzzināt ko jaunu, tomēr nenoliedzot palīdzību, kad bērns to prasa. Brīžos, kad bērnam mācības ir par daudz, ir grūti tikt galā ar slodzi, slinkumu vai bailēm, ir svarīgi ieviest rutīnu pēc skolas, ir jābūt atvēlētam laikam maltītei, atpūtai, sportam un mājasdarbiem.

Vecākiem jāpalīdz sadalīt sarežģītākus uzdevumus mazākos posmos, starp kuriem varētu būt nelielas pauzes fiziskajām aktivitātēm un atpūtai. Nepieciešams nodrošināt vietu mājasdarbu pildīšanai, novēršot liekos trokšņus un traucējošos faktorus, kā telefons un spēles. Īstenojot šos ieteikumus, pieaugušie var palīdzēt skolēniem koncentrēties uz mācīšanos un attīstīt prasmes, kas vajadzīgas, lai gūtu panākumus.

Papildus veselīgam uzturam un dzīvesveidam, īpaši ziemas mēnešos, ir svarīgi uzņemt vitamīnus un mikroelementus, runājot par bērna prāta atbalstu, spēju koncentrēties un uzturēt fokusu, ir noteikti jāpiemin omega-3 (DHS un EPS) taukskābes, kuras vislabāk uzņemt ar krila eļļu.

Kādēļ Jūs iesakāt tieši krila eļļu?

Krila eļļā esošā omega-3 ir fosfolipīdu formā, kas nodrošina labāku tās uzsūkšanos un izmantošanu organismā, salīdzinot ar omega-3 triglicerīdu formā, kas atrodama standarta zivju eļļas produktos. Tas nozīmē, ka omega-3 fosfolipīdi efektīvāk uzsūcas šūnās, tostarp smadzeņu šūnās, kur tiem ir izšķiroša nozīme smadzeņu attīstības un darbības atbalstīšanā.

Omega-3 fosfolipīdi ir īpaši labvēlīgi smadzeņu veselībai un izziņas funkcijai, tie nodrošina būtiskas uzturvielas, kas atbalsta smadzeņu šūnu membrānu veidošanos un uzturēšanu, kā arī signālu pārraidi starp smadzeņu šūnām. Pētījumos pierādīts, ka pietiekama omega-3 fosfolipīdu uzņemšana bērnībā var veicināt optimālu smadzeņu attīstību, mācīšanos un akadēmisko sniegumu, kā arī uzlabot miega kvalitāti.

Tāpat omega-3 fosfolipīdiem ir spēcīgas pretiekaisuma īpašības, kas var palīdzēt samazināt iekaisumu visā ķermenī, aizsargājot to no daudzām hroniskām saslimšanām. Arī sirds un asinsvadu sistēma saņem pozitīvu atbalstu. Lietojot omega-3, tiek samazināts triglicerīdu un zema blīvuma holesterīna līmenis asinīs. Omega-3 uztura bagātinātāju lietošana agrīnā dzīves posmā var palīdzēt izveidot veselīgus sirds un asinsvadu sistēmas paradumus un samazināt sirds slimību risku dzīves garumā.

Saviem pacientiem es bieži iesaku LYL Krill Oil KID lācīšus, ne vien kā aizsardzības pasākumu vīrusu sezonā, bet arī veselīgu un garšīgu veidu, kā stiprināt organisma aizsargfunkcijas un uzlabot koncentrēšanās spējas mācību procesā.

Speciālistu atzīts, vienīgais omega-3 fosfolipīdu komplekss bērniem no 2 gadu vecuma - LYL Krill Oil KID. Omega-3 komplekss, kas satur krila eļļas fosfolipīdus, augsti biopieejamas omega-3 EPS un DHS taukskābes un bērnam nepieciešamākos vitamīnus - D3, A un E.  Ekoloģiski iegūtais un tīrais omega-3 komplekss ir vitāli svarīgs bērna pilnvērtīgai attīstībai un imunitātei. Pateicoties Flexitech™ tehnoloģijai, krila eļļas lācīši ir bez specifiskā zivju aromāta un pēcgaršas.

LYL Krill Oil KID pieejams www.lyl.eu, aptiekās un interneta aptiekās ar atlaidi -20%.

Materiāls paredzēts veselības aprūpes nozares speciālistiem

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

 

Reklāmraksts