PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

Aicinām skolās atzīmēt Dauna sindroma dienu
Aicinām skolās atzīmēt Dauna sindroma dienu
Foto: Guna Rubule

21. martā pasaulē atzīmēs Dauna sindroma dienu. Jau trešo gadu biedrība “Dauna sindroms Latvija” piedāvā skolotājiem materiālus sarunai par Dauna sindromu savā klasē. Tāpat biedrība aicina skolēnus Dauna sindroma dienā vilkt nesaderīgas zeķes.

Dauna sindroma diena sniedz lielisku iespēju runāt par neērtām tēmām. Diskusijas par Dauna sindromu nenozīmē runāt tikai par vienu diagnozi – tā ir platforma pārdomām par mūsu katra vajadzībām un vienlaikus katra iespējām veidot iekļaujošāku un pieņemošāku sabiedrību. Šī gada materiāli vecāko (8.–12.) klašu skolēniem izstrādāti sadarbībā ar pedagoģēm Ilzi Mazpani un Anniju Sprīvuli.

2024. gada materiāli pieejami šeit.

2023. gada materiāli 1.–4. klasēm pieejami šeit.

2022. gada materiāli 5.–12. klasēm pieejami šeit.

“Ir jābeidz izlikties, ka mēs visi esam vienādi. Ieraudzīt atšķirīgo nozīmē spert soli tuvāk pasaulei, kurā ikvienam ir vieta. Šis ceļš nav vienkāršs, taču kopā mēs to varam noiet. Atšķirīgas zeķes ir simbols, ka esam ieraudzījuši to, no kā ilgstoši esam vairījušies. Tālab aicinām skolotājus pārrunāt ar saviem skolēniem, iespējams, neērtos dažādības jautājumus un mudināt skolēnus 21. martā uzvilkt atšķirīgas zeķes,” rosina Velga Polinska.

Arī šogad Dauna sindroma dienu kinoteātris “Cinamon Akropole Alfa”. Tas nozīmē, ka no visām klasēm, kuras 21. martā platformās Facebook vai Instagram publicēs klases fotogrāfiju, parādot nesaderīgās zeķes, pēc nejaušības principa tiks izlozēta viena klase, kura 2024. gada 8. aprīlī plkst. 14.00 varēs doties uz filmu “Ella un melnais jaguārs”. Publicētajām fotogrāfijām jāpievieno tēmturi #Daunasindromadiena #DaunasindromsLatvija #esiinformēts

2012. gada 21. martā saskaņā ar ANO Ģenerālās asamblejas lēmumu A/RES/66/149 pirmo reizi tika atzīmēta Pasaules Dauna sindroma diena, tādējādi apliecinot, ka Dauna sindroms eksistē visā pasaulē, atzīstot, ka pienācīga veselības aprūpe un iekļaujoša vide ir katra cilvēka pamattiesības, un aicinot ikvienu ANO dalībvalsti veicināt sabiedrības informētību. Latvijā dzīvo gandrīz 1300 cilvēki ar Dauna sindromu.

Ja nepieciešams atbalsts, papildu informācija vai ir kādi jautājumi, aicinām rakstīt biedrībai: [email protected] vai [email protected]