PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

10579.jpeg
Foto: wavebreakmediamicro / 123RF
Savu karjeru ar informācijas tehnoloģiju (IT) nozari saistīt plāno tikai 2% meiteņu un 12,7% zēnu.

Tā liecina tehnoloģiju uzņēmuma "Tele2 Shared Service Center" pētījuma "Jaunieši IT" rezultāti.

Kā norāda uzņēmuma vadītājs Kims Leandersons, tik zema vēlme saistīt savu nākotni ar IT nozari ir, pat neskatoties uz to, ka 2020.gadā Latvijā trūks 4200 IT jomas darbinieku. "Darba tirgus un jauniešu vēlmes šobrīd nesatiekas, tāpēc jāstrādā pie risinājumiem," sacīja Leandersons, norādot, ka īpaša uzmanība jāpievērš aizspriedumu mazināšanai par IT nozari.

Pētījuma rezultāti atklāj, ka lielai daļai jauniešu nav skaidrs, ar ko viņi varētu saistīt savu nākotnes karjeru, tikmēr starp tiem, kam ir savs viedoklis šajā jautājumā, meitenes dod priekšroku praktiskām un radošām profesijām - ārste, dizainere, māksliniece -, kamēr zēni vēlas kļūt par programmētājiem, mehāniķiem un inženieriem.

Pētījuma autori norāda arī uz problēmu, ka meitenes pārāk maz izvēlas studijas IT jomā - 2015./2016.akadēmiskajā mācību gadā no visiem IT studentiem sieviešu ir tikai 21,3%, informē aģentūra LETA.

Pētījums "Jaunieši IT" veikts 2016.gada maijā, aptaujājot 45 Rīgas skolu astotās klases skolēnus - 773 meitenes un 755 zēnus. Pētījums tapis, sadarbojoties ar "Edurio".