PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Rozālija, Roze

RTU aicina skolēnus piedāvāt savu redzējumu, kā pilsētām kļūt zaļākām
RTU aicina skolēnus piedāvāt savu redzējumu, kā pilsētām kļūt zaļākām
Foto: RTU
10. un 11. novembrī notiks hakatons «Young Climathon 2022», kurā Latvijas ekoskolu skolēni meklēs un piedāvās risinājumus aktuālām klimata un vides problēmām pilsētvidē. Pirms hakatona – 19. oktobrī un 2. novembrī – ikviens interesents aicināts piedalīties pasākumus, iepazīstot ideācijas noslēpumus, zaļās enerģijas un pilsētu tēmas.

Hakatonā aicināti piedalīties Latvijas ekoskolu audzēkņi, kuri vecāki par 14 gadiem un kuriem ir būtiska vide, kurā tie dzīvo.

Hakatonā viņi tiks aicināti piedāvāt savus risinājumus:

  • kā caur interaktīviem eksponātiem muzejos, zinātnes centros un izstādēs, izglītot jauniešus par zaļo enerģiju; vairāk informācijas šeit;
  • kā panākt cilvēku pārsēšanos no privātās automašīnas videi draudzīgākā transportlīdzeklī; vairāk informācijas šeit;
  • kā vairot sabiedrības atbildību par klimata pārmaiņām un kā palīdzēt pilsētām kļūt klimatam draudzīgākām; vairāk informācijas šeit.

 

Labāko risinājumu autori saņems balvas no hakatona atbalstītājiem.

Lai piedalītos «Young Climathon 2022», nepieciešams reģistrēties līdz 3. novembrim plkst.10.00 šeit. Organizatori aicina dalībai reģistrēties komandas – katrā četri līdz seši dalībnieki no vienas skolas un atbalsta persona.

Hakatons notiks tiešsaistē 10. un 11. novembrī plkst. 9.30–15.00. Dalībniekiem būs iespēja praktiski darboties, strādāt kopā ar dažādu nozaru profesionāļiem, attīstīt prasmes strādāt komandās, definēt problēmas un radīt tām risinājumus atbilstoši sistēmiskās domāšanas pieejai. Šīs prasmes jauniešiem būs noderīgas arī nākotnes karjerā, risinot dažādas profesionālas problēmsituācijas.

Hakatons tiek rīkots jau otro gadu, lai sekmētu izpratni par klimata pārmaiņu un vides izaicinājumiem skolēnu un jauniešu vidū, kā arī aicinātu pārdomāt, kādā nākotnē vēlamies dzīvot, tādējādi vairojot ilgtspējīgu pakalpojumu, produktu un iniciatīvu radīšanu. Hakatons ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta inovāciju un zināšanu kopienas «EIT Climate-KIC» programmas «Young Innovators» starptautiska iniciatīva.

Pērn hakatonā Latvijā piedalījās vairāk nekā 80 skolēnu. 

Pirms hakatona notiks divi informatīvi pasākumi. 19. oktobrī plkst. 15.00 interesenti aicināti piedalīties pasākumā «Kas ir zaļā enerģija?». Pieteikšanās šeit. Savukārt 2. novembrī plkst. 15.00 notiks pasākums «Pilsētas grib būt klimatam draudzīgas. Kā var palīdzēt?». Pieteikšanās šeit.

Hakatonu «Young Climathon» rīko RTU Zinātnes un inovāciju centrs, «EIT Climate-KIC» zināšanu un koprades kontakpunkts «EIT Climate-KIC Hub Latvia» un Vides izglītības fonds. Pasākums tiek organizēts programmā «Young Innovators» sadarbībā ar Eiropas Savienības māju, AS «Latvenergo», «Elektrum», Liepājas un Rīgas pašvaldībām, kā arī zinātnes centru «VIZIUM».