PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Sarūpē sev un ģimenei spilgtu vasaras piedzīvojumu – dodies uz Ventspils zinātnes centru VIZIUM
Sarūpē sev un ģimenei spilgtu vasaras piedzīvojumu – dodies uz Ventspils zinātnes centru VIZIUM
Foto: Ventspils zinātnes centrs VIZIUM

Noslēdzoties mācību gadam, īstais laiks plānot vasaras piedzīvojumus, kas uzlādes ar pozitīvām emocijām un paliks atmiņā ilgu laiku, tāpēc ņem līdzi ģimeni un draugus un dodies uz Ventspils zinātnes centru VIZIUM – vietu, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina! 

Piedzīvojums sākas jau ienākot pa VIZIUM durvīm, jo viesiem ir iespēja izpētīt un izstaigāt pārsteidzoši košā un skaistā foajē pērli – pasaules karti, kas sastāv no vairāk nekā 600 000 Murano stikla flīžu gabaliņiem. Un tad jau laiks doties tālāk uz ekspozīcijas zāli, kas ir veidota kā nākotnes pilsētiņa, ar saviem kvartāliem (galerijām), ielām un skvēriem, kurā laiks paskrien nemanot, jo izglītojošo un interaktīvo eksponātu piedāvātās aktivitātes aizrauj ikvienu ģimenes locekli – bērnus, pieaugušos un pat seniorus!

Visspilgtākās emocijas apmeklētājiem sniedz virtuālās realitātes eksponāti, kas tiešām uz brīdi ļauj nokļūt citā realitātē – vienu brīdi Tu esi paša veidotā pasaulē, kurā neeksistē robežas krāsaina mākslas darba radīšanai sev visapkārt, nākamajā brīdi Tu planē virs klintīm vai traucies lejā pa amerikāņu kalniņiem, kas liek Tavai sirdij sisties straujāk, pēc mirkļa esi uz ledus laukuma kopā ar Latvijas hokeja izlases spēlētājiem, vēl pēc brīža jau meklē izeju no noslēpumainā virtuālā labirinta!

Arī darbošanās īstajā realitātē sniegs jautrus mirkļus, ļaus uzzināt daudz dažādu interesantu faktu par sevi un pasauli, kurā dzīvojam, un pat liks pasvīst, jo vairākos eksponātos nāksies kārtīgi izkustēties!

Kurš gan nav redzējis kādu asa sižeta filmu, kurā varonim nākas pārvarēt lāzera staru šķēršļus, tos neaizskarot, arī VIZIUM ikvienam ir iespēja pārbaudīt savu izveicību, mēģinot iziet lāzerlabirintu, kā arī noskaidrot, kuram ģimenes loceklim tas padodas visātrāk. Īstu sacensību garu atmodinās arī Veselīga dzīvesveida galerija, kur būs jāpiedalās airēšanas un riteņbraukšanas sacensībās, jāizbrauc ekstrēmā snovborda trase, jāšauj pa mērķi, jānotur līdzsvars, jātrāpa bumba vārtos, kā arī jānoskaidro, kurš var pastumt vissmagāko dzīvnieku un palēkties augstāk.

Ekspozīcijas zālē tiks pārbaudīta ne tikai fiziskā sagatavotība un izveicība, bet arī erudīcija un zināšanas par visdažādākajām tēmām. Veicot dažādus interaktīvus uzdevumus, būs iespēja izzināt pasaules ģeogrāfiju un dažādu valstu kultūru, noskaidrot interesantus faktus par cilvēka emocijām un ķermeni, atsvaidzināt matemātikas zināšanas un, atraktīvi darbojoties, izprast fizikas likumus.

Nav aizmirsts arī par pašiem mazākajiem ģimenes locekļiem, kurus priecēs dažādas aktivitātes galerijā Mazajiem pētniekiem, kas paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem. Šeit bērni ar savu VIZIUM spēļu bankas karti var iepirkties pārtikas veikalā, uzpildīt degvielu ekomocītim, kā arī iejusties mazo būvnieku lomā un spēlēties ar ūdens atrakciju. Brīdinām – lai zinātkāros ķiparus dabūtu ārā no Mazo pētnieku pilsētiņas, vecākiem nāksies krietni papūlēties!

Pēc izzinošas un atraktīvas darbošanās interaktīvajā ekspozīcijās zāle un Mazo pētnieku galerijā noteikti jāapmeklē arī radošās darbnīcas, kas katru mēnesi tiek veltītas kādai noteiktai tēmai, piemēram, maijs ir “Sajūtu mēnesis”, interesantā veidā izzinot mūsu maņas – redzi, tausti, dzirdi un ožu, savukārt jūnijā radošajās darbnīcās “Ieslēgsim vasaru!”. Darbnīcu apmeklējumam nav vecuma ierobežojuma – interesanti būs gan lieliem, gan maziem!

Savukārt pārsteidzošus mirkļus būs iespēja piedzīvot zinātnes šovos, kuros visdažādākie procesi, kas ikdienā notiek ap mums, tiek izskaidroti ar interesantu un atraktīvu ķīmijas un fizikas eksperimentu palīdzību. Šobrīd VIZIUM aicina uz šovu “Laboratorijā (ne)joko", kurā nopietni zinātniskie eksperimenti tiek pasniegti ar jautru un aizraujošu pieeju, sniedzot iespēju gan lieliem, gan maziem gūt izpratni par dabaszinātnēm. Tāpat tiek piedāvāts šovs “Reiz vasarā”, kurā apmeklētāji uzzinās par kompasa alternatīvu, pārbaudīs dažādu ikdienišķu lietu noderību pārgājienos, kas aizvedīs pie fizikas un ķīmijas likumsakarībām. “Reiz vasarā” iedvesmos ikvienu zinātniskam pārgājienam! Jūnijā VIZIUM viesiem tiks piedāvāts jauns šovs “Starp mums ir ķīmija”.

Iegādāties biļetes uz radošajām darbnīcām, ekspozīcijas zāli un zinātnes šoviem iespējams mājas lapā www.vizium.lv un zinātnes centra VIZIUM kasē. Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: [email protected], VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājaslapā www.vizium.lv.

Ventspilī pozitīvas emocijas sagādās ne tikai VIZIUM apmeklējums, bet arī plašās aktivitāšu iespējas Ventspils Piedzīvojumu parkā, galvu reibinošs nobrauciens Rodeļu trasē, kā arī ūdens prieki, ko varēsiet izbaudīt gan zem klajas debess Pludmales akvaparkā, gan iekštelpās - Ūdens Piedzīvojumu parkā.

Arī vēstures izzināšana var būt aizraujoša, un Ventspilī tam ir plašas iespējas! Atklāt vēstures noslēpumus aicina Livonijas ordeņa pils, bet izjust senās skolas gaisotni - Amatu māja. Iepazīt Kurzemes piekrastes dzīvesstilu iespējams Piejūras brīvdabas muzejā, kurā atklāta jauna ēka un ekspozīcija, savukārt Planetārijs apmeklētājiem palīdzēs iepazīt Visumu.

Ventspilī ir daudz skaistu vietu, kur doties pastaigā un baudīt vasaras atmosfēru, turklāt – bez maksas. Jūrmalas parkā var apskatīt Enkuru ekspozīciju un izbaudīt "Džungļu taku". Ostas ielas promenādes jaunais posms sniedz iespēju apbrīnot skatus uz Ventu, jūras vārtiem un senajām ostas darbnīcām, kā arī baudīt boju kolekciju, ko papildina vides objekts dzenskrūve “Cilvēciskais spēks”".

Un tas vēl nav viss! Lai iepazītos ar visām iespējam, aicinām ielūkoties visitventspils.com vai sazināties ar Tūrisma informācijas centra speciālistiem pa tālr. 29232226 vai e-pastu [email protected].

Reklāmraksts