PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

7052.jpeg
Foto: lianna2013 / 123RF
ASV Floridas štata Sentklaudas vidusskola iedibinājusi jaunu metodi, kā panākt, lai it visi skolēni izpildītu mājasdarbus.

No šī mācību gada tiem skolēniem, kuri nav izpildījuši uzdoto, liegts doties pusdienu pārtraukumā, kamēr vien netiek pabeigti mājasdarbi, vēsta laikraksts Diena.

Skolas vadība uzsvērusi, ka jaunā norma palīdzēs cīnīties pret nesekmību, jo bērni būs spiesti izpildīt uzdoto. Tomēr skolēniem šādi var nākties zaudēt ievērojamu laika daļu no pusdienu pauzes, un aktīvisti ir satraukti, ka bērniem var neatlikt laika maltītei. Pēc mācībspēku ziņotā, mājasdarbu izpildīšana sagādā grūtības simtiem skolēnu.

Pagājušajā mācību gadā pusdienu pārtraukums bija 45 minūtes garš, taču šogad tas pagarināts līdz vienai stundai. Skolas vadība uzsvērusi, ka tas nepieciešams, lai skolēni pagūtu izpildīt iekavētos mājasdarbus, ļaujot kavētājus atbrīvot no pēcstundām.

"Cerams, tas būs motivējošs faktors. Viņi apzināsies, ka daudz labprātāk šo laiku pavadītu svaru zālē, spēlējot basketbolu vai izklaidējoties ar draugiem," skolas direktors Neits Fenčers stāstīja telekanālam WFTV Chanel 9. "Jaunā norma nav paredzēta kā sods, bet gan motivējošs faktors, lai panāktu, ka ikviens skolēns ir gatavs mācību iestādi absolvēt laikus."

"Tas ir daudz labāk. Man vairs nevajadzēs tik bieži palikt skolā pēc stundām," par jauninājumu sajūsminājās vecāko klašu skolniece Heilija Piana. "Pēc stundām es esmu nogurusi un nespēju uztvert domu."