PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

10251.jpeg
Foto: utnapistims / 123RF
Latvijas Mākslas akadēmijas studente Evija Šaitere ieguvusi Čempiona balvu starptautiskā "Fashion Future for Hong Kong 2016” modes dizaina konkursā.

Dizaina nodaļas Modes mākslas apakšnozares diplomande Evija Šaitere ir ieguvusi Čempiona balvu starptautiskā "Fashion Future for Hong Kong 2016” modes dizaina konkursā.

Konkurus rīko Honkongas Politehniskā universitāte (The Hong Kong Polytechnic University). Konkursā Dizaina nodaļas Modes mākslas apakšnozares diplomande Evija Šaitere sacentās ar studentiem no pasaules līmeņa augstskolām kā Londonas "Central Saint Martins", Parīzes "Institut Francais de la Mode" u.c.

"Starp pārstāvētajām 17 modes kolekcijām starptautiskajā modes dizaina konkursā "Fashion Future for Hong Kong" 2016 iegūtā atzinība par labāko dizaina kolekciju Pret-a-Porter (gatavs valkāšanai) bija ļoti negaidīts pārsteigums. Redzot milzīgo konkurenci no visas pasaules, nepārspējamos darbus un lielo ieguldījumu tajos, sapratu, ka jāizbauda modes skate, jāpriecājas par dalību konkursā kā par neatsveramu pieredzi. Konkursā piedalījos ar kolekciju "Backbone" - četriem apģērbu komplektiem. Ļoti augstu vērtēju šo atzinību, un tā man ir motivācija turpināt darboties un realizēt iecerēto. Izsaku pateicību mecenātes Ināras Teterevas atbalstam, kā arī Valsts kultūrkapitāla fondam," saka Evija Šaitere.

"Akadēmijas vārdā no sirds sveicam Eviju Šaiteri! Viņas veiksmes stāsts sākās jau pagājušogad, kad Evija kļuva par mecenātes Ināras Teterevas stipendiāti, un turpinās ar panākumiem tik nozīmīgā konkursā, ievērojamā starptautiskā konkurencē izcīnot uzvaru “Fashion Future for Hong Kong 2016". Aicinām jaunos talantus šogad nenobīties no lielā konkursa un izmēģināt spēkus," aicina Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors Aleksejs Naumovs.

Ikgadējais "Fashion Future for Hong Kong 2016” konkurss nodrošina ievērojamu platformu vietējiem un starptautiskiem dizaina talantiem prezentēt savas jaunās modes kolekcijas. E.Šaiteres "Backbone” kolekcija konkursā startēja kā viena no četriem Eiropas jauno dizaina talantu darbiem, pārstāvot ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas jaunos modes dizaina talantus. Latvijā "Backbone" kolekciju bija iespējams apskatīt 2. jūnijā LMA modes skatē fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā. Kolekcija tapa, pateicoties mecenātes Ināras Teterevas stipendijai mākslā, kuru Evija ieguva šogad.

"Fashion Future for Hong Kong 2016" konkurss apvieno vairāku dizaina skolu modes dizaina eliti visā pasaulē. 17 Honkongas Modes Dizaineru asociācijas (HKFDA) izvēlētie finālisti no ASV, Apvienotās Karalistes, Francijas, Latvijas, Austrālijas, Singapūras, Indijas, Ķīnas un Honkongas prezentēja un apmainījās ar dizaina konceptiem savu radošo modes kolekciju modes skates ietvaros. Konkursa uzvarētājus apbalvoja četrās kategorijās - Čempiona balva (30 000 Honkongas dolāru), 2. vietas ieguvēja balva (20 000 Honkongas dolāru), 3. vietas "Lam Tau-fai Best Pret-a-Porter" balva (10 000 Honkongas dolāru), kā arī HKFDA sponsorētā Honkongas Labākā Dizaina balva. Slēgtā konkursa iesniegumi tika vērtēti pēc radošuma un oriģinalitātes, materiālu izvēles, kā arī vispārīgās pievilcības un produkta konkurētspējas. Evijas Šaiteres kolekcija "Backbone" sastāv no 4 sieviešu apģērba komplektiem. Kolekcijas pamatfunkcija ir dizaina kvalitātes nostiprināšana un valkājamā apģērba izstrādes nosacījumu ievērošana, transformējot nevalkājamo apģērbu valkājamās detaļās, informē Linda Igolniece, Latvijas Mākslas akadēmijas komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste.

Modes konkurss un "Fashion Future for Hong Kong 2016" festivāls norisinājās Honkongā, Ķīnā no 7.-14.jūnijam Honkongas konferenču un izstāžu centrā (HKCEC).