To rīkošana saistīta ar joprojām regulārajām apšaudēm ASV skolās, taču nedz skolēniem un bērnu vecākiem, nedz skolotājiem un policistiem nav vienota viedokļa jautājumā par to, cik noderīgas ir šādas mācības. Šādas mācības jāveic pilnīgi visu klašu skolēniem.
Cik noderīgas ir drošības mācības skolās?

Laikraksts atgādina, ka pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados notika līdzīgas civilās aizsardzības trauksmes - tolaik skolēnus biedēja ar iespējamo Padomju Savienības kodolraķešu uzbrukumu, liekot līst zem soliem vai galdiem. Lai gan speciālistiem bija labi saprotams, ka šāda uzbrukuma gadījumā tik primitīvam aizsardzības paņēmienam nebūtu nekādu rezultātu, PSRS skolās, arī Latvijā, šāda veida apmācības turpināja piekopt pat līdz pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu otrajai pusei. Tiesa, pat daļa militārās apmācības skolotāju (šo kontingentu tolaik veidoja no dienesta atvaļinātas militārpersonas) par to mēdza atklāti ironizēt.
Arizona Daily Star raksta, ka mūsdienās nākas rēķināties ar apšaudēm, kas notiek skolās (12. decembrī Oregonā tika ievainoti trīs vidusskolēni). Tādēļ ASV izglītības ministrija atvēlējusi 13 miljonus dolāru jeb 10.4 miljonus eiro 25 ASV pavalstīm, lai sagatavotu skolu administrācijas un skolēnus iespējamiem šāvēju uzbrukumiem. Šo štatu vidū ir Arizona, kuras izglītības ministrija saņēmusi vairāk nekā 577 000 dolāru (457 000 eiro) lielu finansējumu, lai tuvākā pusotra gada laikā nodrošinātu apmācības skolās.
Ir grūti noteikt, vai šāda veida sagatavošana dos kādu rezultātu. Piemēram, Kolorādo štata policijas psihologs Džons Nikoleti (John Nicoletti) skaidro, ka šādu mācību ietekmi uz bērniem ir ļoti grūti prognozēt - vienus ar trauksmes stāvokļa izsludināšanu var tikai pārbiedēt, bet citus - patiešām iemācīt, kā rīkoties krīzes situācijās. Tas atkarīgs ne tikai no mācībām piesaistīto speciālistu kvalifikācijas, bet arī no tā, vai šajā reģionā jau bijusi kāda traģēdija. Denveras apgabalā pēc 1999. gada slaktiņa Kolumbainas vidusskolā, kur gāja bojā 14 cilvēku, sabiedrība šāda veida mācības uztver ar daudz lielāku izpratni nekā, piemēram, Floridas štatā. "Kolorādo štatā ļaudis pie mācībām ir pieraduši, uztver tās kā ugunsgrēku mācību trauksmes, bet Floridā cilvēki žēlojās par nepietiekamo informētības līmeni," viņš stāstījis. Speciālists uzskata, ka šāda veida mācības būs efektīvas tikai tad, ja skolēnu vecāki būs informēti, kā tās notiks - tad viņiem būs iespēja bērniem pastāstīt, kas darāms, lai paliktu drošībā, un kādēļ jārīkojas tieši tā. Pamazām mācības kļūst par ikdienu arī Arizonas štata skolās, raksta Arizona Daily Star.
Klasiskā mācību trauksmju procedūra Arizonas štata skolās
1. Skolas direktors izsludina draudu trauksmi, mutiski apziņojot visās klasēs esošos ar speciālas audiosistēmas palīdzību vai arī ieslēdzot trauksmes zvanu/signalizāciju.
2. Mutiskais paziņojums tiek izplatīts vienkāršā, skaidri saprotamā valodā, sniedzot tik daudz informācijas par incidenta raksturu, cik atļauj drošības prasības.
3. Visiem skolēniem, skolotājiem un skolas apmeklētājiem nekavējoties jāieiet klašu telpās.
4. Klašu telpas jāaizslēdz no iekšpuses
5. Telpu logi jāaizklāj
6. Visiem klasē esošajiem jāturas iespējami tālāk no logiem un durvīm.
7. Nevienam nav tiesību atstāt klases telpu pirms skolas direktors paziņojis, ka draudu vairs nav.