PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2025. gada 11. maijs

Karmena, Manfreds, Milda

8013.jpeg
Foto: dolgachov / 123RF
Kādu Lielbritānijas grāfistes Safolkas sākumskolu ar naidpilniem elektroniskā un parastā pasta sūtījumiem sākuši apbērt radikāli noskaņotie dzīvnieku tiesību aizstāvji. 

Ziņu aģentūra Press Association vēsta - viņus neapmierina fakts, ka skolas teritorijā tiek audzētas trīs cūkas, kuras savu dzīvi, protams, beigs lopkautuvē. Skolas direktore paziņojusi, ka par saņemtajiem draudiem ir informēta policija.

Press Association vēsta, ka Pīsenholas ciematiņa sākumskolā mācās tikai 25 skolēni. Šajā mācību gadā skolā tika uzsākta īpaša programma, kuras mērķis ir palīdzēt bērniem saprast, no kurienes rodas pārtika. Skolā iekārtota palīgsaimniecība, bet vienā no šķūnīšiem ierīkots aizgalds, kurā mitinās trīs cūkas. Bērni regulāri baro dzīvniekus un rūpējas par tiem, tajā pašā laikā netiek turēts noslēpumā tas, ka savu mūžu rukši beigs kautuvē. "Tāpēc jau viņus audzē, lai pēc tam ēstu," - šāds vēstījums tiek nodots skolēniem.

Skolas direktore Keta Kuka (Kath Cook) stāstījusi, ka sižetu par skolā notiekošo uzņēmis vietējais televīzijas kanāls, vēlāk tā fragmenti demonstrēti arī vienā no nacionālajiem kanāliem. Tieši pēc šo sižetu demonstrēšanas viņa saņēmusi pirmos draudu sūtījumus, kuru tagad sakrājies jau vairāk nekā 400. "Mūsu skolu vārda tiešā nozīmē bombardē ar nejaukiem, zemiskiem tālruņu zvaniem un e-pasta vēstulēm. Tās pienāk ne tikai no Lielbritānijas, bet arī Amerikas un Austrālijas," stāstījusi skolas direktore. Viņa piebildusi, ka dzīvnieku tiesību aizstāvji draudējuši viņu pašu nosūtīt uz lopkautuvi, bet skolēniem sūtīti fotoattēli, kuros redzama nežēlīga izturēšanās pret dzīvniekiem.

K. Kuka sacījusi, ka par draudiem informējusi policiju, jo izskatās, ka ar uzbrukumiem virtuālajā vidē dzīvnieku tiesību aizstāvji nevēlas aprobežoties un solījušies rīkot protesta akcijas pie skolas. Laikraksts The Daily Telegraph noskaidrojis, ka atbildību par šo kampaņu uzņēmies grupējums, kas sevi sauc par Kolčestras Dzīvnieku aizstāvjiem (Colchester Animal Defenders). Tā pārstāve, kura vēlējusies palikt anonīma, grupējuma mērķus skaidro pavisam vienkārši: "Bērniem šādas lietas nav jāredz - šīs cūkas tiks nokautas un apēstas, lai gan neviens dzīvnieks nav pelnījis, lai to izmantotu pārtikā. Jāatceras, ka neeksistē tādas lietas kā veselīga gaļa. Bērniem nav jāmāca, ka gaļa ir nepieciešams pārtikas produkts, bet cūkas ir zemākas būtnes par cilvēkiem".