Tomēr ziņu aģentūra AP norāda, ka šajā jomā vēl daudz kas darāms - jaunietēm augstskolās joprojām nav iespējams apgūt, piemēram, inženierzinātnes, tāpēc, beidzot mācības, viņām ir ļoti sarežģīti atrast darbu. Sabiedrība joprojām dzīvo arī senu stereotipu varā - sievietēm iespējas veidot karjeru lielā mērā ir atkarīgas no viņu radiniekiem - vīriešiem.
Saūda Arābijā studentēm brīvība beidzas pie universitātes pilsētiņas vārtiem

Līdz pat 2002. gadam visas Saūda Arābijas mācību iestādes, ko apmeklēja jaunietes, atradās Reliģisko lietu pārvaldes pārziņā. Tikai pēc tam atbildību par tām uzņēmās izglītības ministrija. 2007. gadā tika atklāta pirmā sieviešu universitāte - Princeses Noras universitāte Rijādā, bet pēc diviem gadiem Karaļa Abdullas Zinātnes un tehnoloģijas universitāte kļuva par pirmo (un līdz šim arī vienīgo) valsts augstskolu, kurā lekcijas jaunieši un jaunietes apmeklē kopā. AP atgādina, ka Saūda Arābijā, gluži tāpat kā daudzās citās musulmaņu valstīs, dažādu dzimumu bērni skolās tiek nošķirti jau aptuveni 11 - 12 gadu vecumā.
Lielie finansu līdzekļi, kas novirzīti sieviešu izglītībai, nav aizplūduši tuksneša smiltīs. 2011. gadā tika atklāta Princeses Noras universitātes jaunā studentu pilsētiņa, kas spēj uzņemt 50 000 cilvēku. Aptuveni 800 hektāru lielajā platībā ir viss nepieciešamais - mūsdienīgas auditorijas, lieliska bibliotēka, studentu slimnīca un pat vairāki sporta kompleksi, kas Saūda Arābijā, kur sieviešu sports nav īpašā cieņā, ir mazliet pārsteidzoši. Ziņu aģentūras korespondentes novērojumi liecina, ka universitātes pilsētiņā studentes, kuras nevēro svešu vīriešu acis (vienīgie vīrieši, kuri strādā mācību iestādē, ir apsargi, taču viņi ir tikai aiz studentu pilsētiņas žoga), sacenšas, kurai ir modīgākais apģērbs, aksesuāri un matu sakārtājums. Taču katrai studentei somā ir arī melnais musulmaņu tērps, kas sedz visu ķermeni - bez tā sievietes sabiedriskās vietās joprojām nedrīkst iziet, tādēļ nav pārsteigums, ka vairākas studentes, kuras saprotamu iemeslu dēļ vēlas palikt anonīmas, sarunā ar AP saka - studentu pilsētiņā viņas jūtoties gluži kā zelta krātiņā.
Saūdarābu sievietēm jārēķinās arī ar to, ka bieži vien viņām nemaz nebūs iespējas apgūt iecerēto profesiju, jo sabiedrībā valda uzskats - sievietēm piemērotas darbavietas ir tikai medicīnas iestādēs un skolās. Inženierzinātņu apguve sievietēm netiek piedāvāta nevienā no augstskolām, tikai Karaļa Saūda universitātē beidzot ir izveidota komunikācijas zinātņu fakultāte, raksta AP. "Es nevēlos kļūt par skolotāju, tādēļ centīšos atrast darbu kādā no Saūda Arābijā strādājošajām lielajām korporācijām," saka 22 gadus vecā Šadena el Hamdana (Shaden el-Hamdan), kura studē angļu valodu. Atšķirībā no daudzām draudzenēm viņai var pavērties iespēja veidot karjeru, jo tēvs piekritis Šadenu vēl kādus sešus gadus neizdot pie vīra. Karaļa Saūda universitātes sieviešu koledžas profesore Aziza Jusefa (Aziza Yousef) skaidro, ka saūdarābu ģimenēs valda patriarhija - kā ģimenes vīrieši lems, tā jaunajai sievietei arī būs jārīkojas. Bieži vien uzreiz pēc studiju pabeigšanas jaunietes tiek izdotas pie vīra un spiestas pieņemt tradicionālo dzīvesveidu - nestrādāt, bet rūpēties par mājsaimniecību un bērniem. "Sieviešu nākotni lielā mērā nosaka tas, vai viņām palaimējies ar vīriešu kārtas radiniekiem," saka A. Jusefa.