PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

10750.jpeg
Foto: dotshock / 123RF
Valsts prezidents Andris Bērziņš jaunajā mācību gadā skolotājiem vēl izturību un gandarījumu, skolēniem - neatlaidību, zinātkāri, mērķtiecību un centību.

"Zināšanas ir atslēga dzīvei un ceļš personības izaugsmei. Tās paver visas durvis un ieved mūs cilvēces augstāko sasniegumu pasaulē. Tas, ko mēs zinām, pieder tikai mums pašiem, sniedzot visplašākās iespējas profesijas izvēlē un veidojot cilvēkā personību, kas patstāvīgi un neatkarīgi pieņem savas dzīves nozīmīgākos lēmumus," saka valsts pirmā persona.

Prezidents norāda, ka mūsdienu pasaule un modernās tehnoloģijas piedāvā visplašākās iespējas informācijas iegūšanai, tomēr informācija un zināšanas nav viens un tas pats. "Prasmi atšķirt vērtīgāko no mazsvarīgā, analizēt un salīdzināt, argumentēt un ieklausīties viedokļos - to varam apgūt vien mācību procesā, ko vada zinošs un cienījams skolotājs. Tieši tādēļ cilvēks, kas nāk klases vai auditorijas priekšā, ir viens no tiem profesionāļiem, bez kuriem nav iedomājama jaunāko paaudžu izglītošana un sabiedrības attīstība gadsimtu garumā."

A. Bērziņš, sveicot visus Zinību dienā, īpašu paldies saka profesionāļiem, kuri ikdienā rūpējas par izglītošanu un izglītību. "Izturību un gandarījumu par padarīto Jums arī šajā mācību gadā," vēl prezidents.

Savukārt bērniem un jauniešiem, kas sāk vai arī turpina izglītošanās ceļu, Bērziņš novēl neatlaidību un zinātkāri, mērķtiecību un centību, lai ar katru mācību gadu arvien vairāk būtu iespējams pietuvoties profesionālajam mērķim, iepriecinot vecākus, tuviniekus un darot godu Latvijai.