PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 19. aprīlis

Fanija, Vēsma

RTU darba devēju visaugstāk novērtētā universitāte Latvijā
RTU darba devēju visaugstāk novērtētā universitāte Latvijā
Foto: RTU
Par darba devēju ieteiktāko augstskolu Latvijā jau divpadsmito gadu atzīta Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Ikgadējo darba devēju aptauju rīko Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāls Prakse.lv, un šogad tajā viedokli pauduši 2700 darba devēji.

Ieteiktāko augstskolu, koledžu, profesionālās izglītības iestāžu un studiju programmu TOP LDDK un portāls Prakse.lv veido, lai palīdzētu absolventiem izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos veiksmīgā karjerā vai, vērojot tendences ilgtermiņā, plānot karjeras izaugsmi.

RTU darba devēju novērtējums ir ļoti nozīmīgs, jo tas jau esošajiem un topošajiem studentiem apliecina, ka RTU studiju programmas atbilst darba tirgus prasībām un darba devēji novērtē absolventu iegūtās zināšanas. RTU izglītības kvalitāte un sadarbība ar industriju ir augstu novērtēta dažādos starptautiskos reitingos, taču LDDK un Prakse.lv veidotais TOP ir viens no būtiskākajiem, jo balstīts darba devēju viedoklī.

Studiju programmu pirmajā desmitniekā iekļuvusi RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) realizētā programma «Datorsistēmas» un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes programma «Būvniecība». Tāpat augstu novērtētas DITF programma «Informācijas tehnoloģija», Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu programma «Enerģētika un elektrotehnika», Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes programma «Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve», Arhitektūras fakultātes programma «Arhitektūra» un Inženierekonomikas un vadības fakultātes programma «Loģistikas sistēmu un piegādes ķēdes vadība».

RTU stabili ieņem augstāko vietu minētajā aptaujā, jo nepārtraukti mainās – sadarbībā ar darba devējiem veido un attīsta studiju programmas, piedāvā dažādus atbalsta mehānismus, lai studenti vairotu savas inovāciju un uzņēmējdarbības prasmes, kā arī pilnveido studiju vidi RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā.

Savukārt Prakse.lv aicina jauniešus izglītības iestāžu izvēli balstīt uz racionālu pieeju un ieklausīties darba devēju ieteikumus, jo viņi ir tie, kuri spēj novērtēt izglītības iestāžu sagatavoto jauniešu profesionālo kvalitāti un atbilstību darba tirgum, viņi ir tie, kuri spēj pateikt, no kurām izglītības iestādēm nāk labāk sagatavotie absolventi.

RTU ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža Latvijā vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte, kuras deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.