PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas audzēknis Ilya Reutin uzvar erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 12.klašu finālā
Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas audzēknis Ilya Reutin uzvar erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 12.klašu finālā
Foto: Vītolu fonds

Stipendijas izaugsmei, ko E-klase sadarbībā ar “Vītolu fondu” piešķir erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 12. klašu fināla dalībniekiem, šajā mācību gadā saņem Paula Sipoviča no Bauskas Valsts ģimnāzijas un Ilya Reutin no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas.

Latvijas Televīzijas ēterā spēles  “Gudrs, vēl gudrāks” 12. klašu finālā piedalījās seši paši gudrākie Latvijas skolēni:

  • Laura Trautmane no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas,
  • Amēlija Čeiča no Cēsu Valsts ģimnāzijas,
  • Amanda Vilciņa no Ogres Valsts ģimnāzijas,
  • Kristaps Vilks no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas,
  • Paula Sipoviča no Bauskas Valsts ģimnāzijas,
  • Ilya Reutin no RTU Inženierzinību vidusskolas.

Spēlē uzvarēja Ilya Reutin no RTU Inženierzinību vidusskolas, kurš ir jau trešais šīs skolas pārstāvis, kas uzvar erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 2023/2024.gada vidusskolas posmā. Ilya pēc spēles saka: “Es gribētu pateikties saviem klasesbiedriem un citiem draugiem, kas atnāca atbalstīt mani GVG filmēšanas laikā, matemātikas skolotājai Tabitai Treilandei, kas piekrita piedalīties pasākumā kopā ar mani, kā arī, protams, saviem vecākiem par atbalstu. Atsevišķi es gribētu pateikt paldies manas intelektuālo spēļu (Kas? Kur? Kad? u.c.) komandas trenerim par aktīvām un regulārām sagatavošanas nodarbībām dažādām prāta spēlēm un viņa māsai, kas pierunāja mani piedalīties "Gudrs, vēl gudrāks"”.

Savukārt Paula Sipoviča no Bauskas Valsts ģimnāzijas, kas spēlē izcīnīja godpilno otro vietu, pēc spēles saka: “Es vēlētos pateikties ikvienam, kas mani ir motivējis un atbalstījis gan šajā spēlē, gan arī ikdienā. Mana ģimene, mani draugi un mani skolotājiem - šie cilvēki ir mans atbalsta tīkls, bez viņiem es esmu kā bez rokām. Katru dienu viņu atbalsts dod man spēku iet uz priekšu, un es viņiem esmu mūžīgi pateicīga. Katram novēlu tik foršus cilvēkus dzīvē cik man! ”

Paula stāsta, ka viņai no fināla visvairāk palicis atmiņā spēles trešais raunds: “Bija labi jūtama spriedze ikkatrā mirklī, bet tas neliedza man justies labi. Lai arī cik izšķirošs būtu šis mirklis diviem no dalībniekiem, ikkatrā no mums bija pārliecība, ka tieši mēs tiksim tālāk. Enerģija starp mums bija vienkārši elektrizējoša!”

Savukārt Ilya stāsta, ka viņam no fināla visvairāk palicis atmiņā vārds "atkala" un nākamā gada finālistiem Ilya vēl: “Savlaicīgi izdomāt, ko stāstīt par sevi un savu skolu, jo filmēties nebija viegli. Vēl es novēlu sniegt smieklīgas un oriģinālas atbildes, ja prasa paskaidrot savu izvēli 1. un 2. kārtā!”

Paulas vēlējums nākamā gada finālistiem: “Es vēlos novēlēt nākamā gada finālistiem atjautību un veiksmi! Šī spēle ir izcils veids kā pieslīpēt savas zināšanas un uzzināt daudz ko jaunu. Nav noslēpums, ka katrs dalībnieks vēlās uzvarēt, bet ir jāatcerās izbaudīt pasākumu un novērtēt to, cik tālu Tu jau esi ticis :)”.

E-klases sadarbība ar “Vītolu fondu” tiek īstenota jau kopš 2014. gada, 

kad tika piešķirta pirmā E-klases stipendija. Šogad pirmo gadu tiek piešķirtas 2 stipendijas vidusskolas klašu grupu izspēļu laikā, kopumā piešķirot 6 stipendijas 4000 eiro vērtībā. Stipendijas jau saņēmuši 10. klašu fināla dalībnieki - RTU Inženierzinātņu vidusskolas audzēknis Iļja Polis un Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas audzēkne Nikolīne Krista Tesļuka, kā arī 11. klašu fināla dalībnieki - RTU Inženierzinātņu vidusskolas audzēknis Gustavs Bremmers un Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkne Laura Egle.

"Gudrs, vēl gudrāks" 12.klašu finālu iespējams noskatīties ŠEIT.