Dzīvojot aktīvā digitālā laikmetā, kad elektroniskā vide sniedz ne tikai attīstības, ātrākas sasniedzamības un ērtību iespējas, bet arī ir pakļauta kiberuzbrukumiem un dezinformācijai, kā nekad svarīgi visiem kopā darboties šīs vides veidošanā un stiprināšanā. Nav noslēpums, ka jauniešiem digitālā pasaule ir kā gaiss, ko elpot, kamēr vecākā gadagājuma ļaudis tajā bieži klūp un maldās, kļūstot par kiberuzbrukumu un dezinformācijas kara upuriem.

Stiprums sākas ģimenē. Tāpēc BMIC aicina skolēnus un studentus pieteikties projektā “Digitāli kopā!”, lai kļūtu par brīvprātīgiem mentoriem saviem vecvecākiem un savas kopienas senioriem.

Projekts paredz kopumā sešu stundu apmācību tiešsaistē 24. un 25. novembrī, kad ar skolēniem un studentiem strādās eksperti digitālo prasmju, medijpratības un starppaaudžu sadarbības jomā, lai jaunieši pēc tam varētu efektīgāk palīdzēt savas ģimenes un kopienas senioriem mazināt digitālās plaisas. Interesantāki sadarbības stāsti un projekti tiks izcelti un publicēti portālā Delfi.

Jauniešu apmācības programma (tiešsaistē):

24. novembrī (piektdiena) no pulksten 14:00 līdz 18:00

Mazinot digitālo plaisu: kā palīdzēt omei lietot Google un opim sūtīt bildes. (Līva Kalnača, sociālo mediju pētniece)

Medijpratīgs seniors: digitālās vides situācijas, kuras gudri pārvaldīt. (Klinta Ločmele medijpratības eksperte, docente Latvijas Universitātes Komunikācijas studiju nodaļā)

25. novembrī (sestdiena) no pulksten 10:00 līdz 12:00

Noderīgas tehnoloģijas senioriem - pedagoģiskie triki darbam ar tehnoloģiju ne-lietpratējiem. (Ģirts Edvarts Stepiņš, multimediju, 3D tehnoloģijas un datorspēļu veidošanas pasniedzējs Ventspils Digitālajā Centrā) un Liepājas Universitātes Jauno Mediju nodaļā)

Tāpat BMIC aicina jauniešus, pedagogus, jaunatnes darbiniekus un visus interesentus uz projekta atklāšanas vebināru 16. novembrī (plkst. 14:00 – 15:00) tiešsaistē, kur klātesošie varēs uzzināt par projekta iecerēm un labāko praksi Baltijā.

Savukārt 14. decembrī plkst. 14:00 Rīgā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā notiks starppaaudžu sadarbībai digitālajā un medijpratības jomā veltīta konference, kurā diskutēs Baltijas valstu eksperti un izskanēs labākie pieredzes stāsti.

Reģistrēties pasākumiem iespējams šeit.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Reklāmraksts